12. 02. 2017                                          OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1.      Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, oraz za zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania kościoła w następnym tygodniu proszę rodziny: Świeboda, Świeboda, Golonka, Rząsa i Sierżęga.

2.      Różaniec przed sumą 19 lutego poprowadzi Róża pani Janiny Drzał.

3.      W środę  Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zapraszam na do wspólnej modlitwy i do wyrażania swoich intencji na kartkach.

4.      W środę  (15 lutego), o godz. 15.30 spotkanie ks. Dziekana z młodzieżą klasy III gim. przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Proszę, aby na spotkaniu obecny był przynajmniej jeden Rodzic. 20 lutego (poniedziałek) o godz. 17.00 pierwsza próba przed udzieleniem sakramentu bierzmowania.

5.      W tym tygodniu przypada III piątek, III sobota i III niedziela miesiąca. W piątek  zapraszam do modlitwy w Nowennie do Miłosierdzia  Bożego, w sobotę w nowennie do św. Jana Pawła II. W III niedzielę miesiąca naszej parafii składka inwestycyjna. 

6.      Koło Gospodyń wiejskich w Łukawcu Dolnym organizuje dzisiaj Karnawałowy Bal Przebierańców dla dzieci ze Szkoły Podstawowej, Przedszkola i wszystkich innych chcących się bawić. Bal odbędzie się w Domu Ludowym w Łukawcu Dolnym od godz. 15.00 do 18.00. Wstęp 5 zł. Zapewniony poczęstunek i napoje. Gorąco zachęcam.

7.      W roku 25-lecia powstania Diecezji Rzeszowskiej oraz w Roku Maryjnym zostaną zorganizowane dwie pielgrzymki diecezjalne: do Rzymu i do Fatimy. Pielgrzymka do Rzymu odbędzie się w daniach 19 – 25 kwietnia. Cena: 450 zł i 145 euro. Szczegółowy program na stronie biura Matteo Travel lub pod numerem telefonu 504 189 508. Pielgrzymka do Fatimy i sanktuariów Europy Zachodniej odbędzie się w dniach 2 – 14 sierpnia. Cena: 860 zł i 370 euro. Szczegółowy program na stronie biura El Holiday lub pod numerem telefonu 604 247 912. Organizacje tych pielgrzymek koordynują: Duszpasterstwo Pielgrzymkowe Diecezji Rzeszowskiej oraz Redakcja „Niedzieli Rzeszowskiej”. Współorganizatorami są wspomniane wyżej biura pielgrzymkowe. Bliższych informacji można zasięgnąć u ks. Józefa Kuli, tel. 698 614 178 lub w poszczególnych biurach.

 


Intencje mszalne (13 lutego – 19 lutego):

 

poniedziałek (13 lutego) – godz.  17.00:

     + Janina Bieniek – od wnuczki Katarzyny z rodziną;

 

wtorek (14 lutego) – godz.  17.00:

            + Stanisław Gancarz – od żony;

 

środa (15 lutego) – godz.  17.00:

            + Stanisława i Stanisław Orzach – w 1 rocz. śmierci Stanisława;

                  

czwartek (16 lutego) – godz.  17.00:

            + Stanisław Gancarz – od synów Tomasza, Marcina, Mirosława;

           

piątek (17 lutego) – godz.  17.00:

             + Stanisław Gancarz – od córki Iwony z rodziną;

 

sobota (18 lutego) – godz. 17.00:

            1) + Jan, Józef i Adolf; 2) W int. Joanny – z okazji 18-tych urodzin – o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia w dorosłym życiu;

 

niedziela (19 lutego):

     7.30 –   W int. parafian;

     10.30  –   1) Z okazji 20-tych urodzin Konrada – o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia; 2) + Janina Bieniek – od Zakładu Pogrzebowego Haron;

     14.00  –  + Józef Ślęzak;