29. 01. 2017                                          OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1.      Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania kościoła w następnym tygodniu proszę rodziny: Ruszała, Kuraś, Kasiak, Makara, Węglowski.

2.      Różaniec przed sumą 5 lutego poprowadzi Róża pani Zofii Jankowskiej.

3.      W dzisiejszą niedzielę (29 stycznia) w naszym kościele parafialnym o godz. 15.00 rozpocznie się Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Do naszej parafii przyjedzie kilka zespołów i chórów z całej gminy (między innymi Chór z Wólki Podleśnej) i wraz z nimi będziemy mogli wspólnie kolędować. Zachęcam i zapraszam do udziału.

4.      W środę  Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zapraszam na do wspólnej modlitwy i do wyrażania swoich intencji na kartkach.

5.      W czwartek (2 lutego) Święto Ofiarowania PańskiegoMatki Bożej Gromnicznej.  Msze św. o godz. 8.00 i o godz. 17.00. Na każdej poświęcenie świec – gromnic. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego – składka na tacę przeznaczona na klasztory kontemplacyjne w naszej diecezji. Na Mszę św. o godz. 17.00 szczególnie zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich Rodziców. Zostaną im wręczone poświęcone modlitewniki. Po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie z młodzieżą klasy III gim. przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

6.      W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca lutego.

W piątek (3 lutego) o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i możliwość prywatnej adoracji. Od godz. 15.30 – możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.

W sobotę (4 lutego) na sobotnią Mszę św. zapraszam szczególnie Róże Różańcowe – po Mszy zmiana tajemnic różańcowych. Na spotkanie po sobotniej Mszy św. zapraszam członków Parafialnej Caritas. Wizyta u chorych będzie w sobotę 11 lutego z racji przypadającego Dnia Chorego.


Intencje mszalne (30 stycznia – 5 lutego):

 

poniedziałek (30 stycznia) – godz.  17.00:

     + Janina Bieniek – od kuzynki Krystyny z Czarnej;

 

wtorek (31 stycznia) – godz.  17.00:

            + Aniela Głowiak – w rocznicę śmierci – int. od córki z mężem;

 

środa (1 lutego) – godz.  17.00:

            + Stanisław Grata;

                  

czwartek (2 lutego):

godz.  8.00: + Janina Bieniek – od swatowej z Ludczy;

godz.  17.00:  + Franciszek i Katarzyna Kula;

           

piątek (3 lutego) – godz.  17.00:

             + Andrzej Grata;

 

sobota (4 lutego) – godz. 17.00:

            W int. Stanisławy i Bronisława Pokrzywów – w 60 rocz. ślubu – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

 

niedziela (5 lutego):

     7.30 –   Za zmarłych z rodziny Kamińskich;

     10.30  –   W 90 rocz. urodzin Anieli – w podziękowaniu za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

     14.00  –  W int. parafian;