22. 01. 2017                                          OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

1.      Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania kościoła w następnym tygodniu proszę rodziny: Gunia, Gunia, Krzywdzik, Żaba i Bernat.

2.      Różaniec przed sumą 29 stycznia poprowadzi Róża pani Marii Myrda.

3.      W środę  Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zapraszam na do wspólnej modlitwy i do wyrażania swoich intencji na kartkach.

4.      Dziękuję wszystkim uczestnikom Spotkania Opłatkowego Seniorów. Serdecznie dziękuję tym, którzy przyczynili się do jego zorganizowania: paniom Teresie Wnęk i Katarzynie Kamińskiej-Kazak, które przygotowały z dziećmi  Jasełka; dzieciom i ich rodzicom; Zespołowi „Łukawianie”, paniom z KGW, paniom i panom z Parafialnej AK i Parafialnej Caritas, na których spoczął główny ciężar przygotowań i czuwania nad przebiegiem tego naszego Spotkania. Serdeczne Bóg Zapłać.

5.      W tym tygodniu Msze św. o godz. 17.00 z wyjątkiem poniedziałku i soboty: w tych dniach (23 stycznia i 28 stycznia) Msza św. o godz. 8.00.

6.      W następną niedzielę (29 stycznia) w naszym kościele parafialnym o godz. 15.00 rozpocznie się Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Właściwie już na zakończenie tegorocznego okresu kolędowania przyjedzie do naszej parafii kilka zespołów, chórów z całej gminy i wraz z nimi będziemy mogli wspólnie kolędować. Serdecznie zapraszam do udziału w tym przeglądzie. Można przyjść na cały czas wspólnego kolędowania, albo chociaż na jakąś część. Zachęcam i zapraszam.

7.      Następna niedziela to również ostatnia niedziela stycznia – na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszam szczególnie dzieci.

8.      Do naszej parafii przesyłane jest 5 egzemplarzy miesięcznika dla dzieci „Promyczek Dobra”, w cenie 5 zł. Jeśli ktoś chciałby ten miesięcznik regularnie otrzymywać proszony jest o kontakt.

9.      Chciałbym zaprosić do uczestnictwa w pielgrzymkach autokarowych. Możliwości jest kilka: do Chorwacji z pobytem w Medjugorie (25.06. – 1.07); do Sanktuariów Europy ze szczególnym akcentem położonym na pobyt w Fatimie w 100-lecie objawień (2-14 sierpnia) i do Wilna z nawiedzeniem sanktuariów Polski północno wschodniej, będzie to nasza parafialna pielgrzymka, 4 dniowa, mniej więcej w połowie lipca.


Intencje mszalne (23 stycznia – 29 stycznia):

 

poniedziałek (23 stycznia) – godz.  8.00:

     + Janina Bieniek – od rodziny Rogalów;

 

wtorek (24 stycznia) – godz.  17.00:

            + Stanisław, Ignacy, Bolesława;

 

środa (25 stycznia) – godz.  17.00:

            + Janina i Stefan Bieniek;

                  

czwartek (26 stycznia) – godz.  17.00:

            + Władysław Głowiak – w 20 rocz. śmierci;

 

piątek (27 stycznia) – godz.  17.00:

             + Helena Orzech – w 1 rocz. śmierci – int. od córki;

 

sobota (28 stycznia) – godz. 8.00:

             + Maria i Franciszek Bojda;

 

niedziela (29 stycznia):

     7.30 –   W int. parafian;

     10.30  –   + Franciszek, Józefa i Stanisław;

     14.00  –  W 1 rocz. urodzin Antoniny – o błogosławieństwo Boże, łaskę zdrowia i opiekę Matki Miłosierdzia;