15. 01. 2017                                          OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1.      Dzisiejsza niedziela to 3 niedziela miesiąca – w naszej parafii składka inwestycyjna. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy 5 122 zł. Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie i ofiarność. 

2.      Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, oraz za ofiarę 150 zł. O podjęcie posługi sprzątania kościoła w następnym tygodniu proszę rodziny: Rogala, Rogala, Kasiak, Kasiak i Chyłek.

3.      Różaniec przed sumą 22 stycznia poprowadzi Róża pana Stanisława Chmiela.

4.      W środę  Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zapraszam na do wspólnej modlitwy i do wyrażania swoich intencji na kartkach.

5.      Dzisiaj, 15 stycznia, o godz. 15.00 w Domu Strażaka odbędzie się Opłatek dla Seniorów z naszej parafii. Zapraszam gorąco do udziału. Będziemy mogli uczestniczyć w jasełkach przygotowanych przez dzieci z naszej szkoły, będziemy mogli pokolędować z „Łukawianami”, będzie również zespół, który będzie nam przygrywał, a przede wszystkim będziemy się mogli spotkać, porozmawiać, pośpiewać. Bardzo też gorąco proszę o pomoc w dostarczeniu Seniorów do Domu Strażaka – proszę dzieci, wnuków, sąsiadów, aby pomogli dotrzeć swoim bliskim na spotkanie opłatkowe.

6.      W tym tygodniu Msze św. o godz. 17.00 z wyjątkiem wtorku: tego dnia (17 stycznia) Msza św. o godz. 8.00.

7.      Do naszej parafii przesyłane jest 5 egzemplarzy „Promyczka Dobra”, które miały swych stałych odbiorców. Roczna prenumerata wynosi 55 zł. Gdyby ktoś rezygnował z odbioru lub jeśli ktoś chciałby ten miesięcznik dla dzieci regularnie otrzymywać proszony jest o kontakt.

8.      W tym tygodniu przypada 3 piątek i 3 sobota miesiąca. Zapraszam do uczestnictwa we Mszy św. i Nowennie do Miłosierdzia Bożego i do św. Jana Pawła II i do wyrażania swych intencjach na kartkach.

9.      Na sobotnią (21 stycznia) Mszę św. i wspólną modlitwę chciałbym szczególnie zaprosić wszystkie Babcie i Dziadków, ale także i wszystkie wnuki – będziemy się modlić w intencji Babć i Dziadków z racji przypadającego ich święta.

10. W dniach 18 – 25 stycznia będziemy przeżywać Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. 17 stycznia przeżywać będziemy dzień judaizmu. W czwartek, 19 styczniaUroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego patrona naszej diecezji.

11. Bardzo dziękuję tym parafianom, którzy przyjęli mnie w swoich domach podczas kolędowej wizyty duszpasterskiej. Dziękuję za wszystkie poczęstunki – także za te proponowane. Dziękuję za życzliwość i serdeczność. Dziękuję za wspólne rozmowy. Dziękuję również za ofiary składane z tej okazji – jest to dla mnie wyraz waszej wdzięczności i uznania. Serdeczne Bóg Zapłać.

 


Intencje mszalne (16 stycznia – 22 stycznia):

 

poniedziałek (16 stycznia) – godz.  17.00:

            W int. Aleksandry – o szczęśliwą operację, duchowe umocnienie i łaskę zdrowia.

 

wtorek (17 stycznia) – godz.  8.00:

            O zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia z okazji urodzin;

 

środa (18 stycznia) – godz.  17.00:

            + Józef i Maria Miś – w rocz. śmierci Józefa;

                  

czwartek (19 stycznia) – godz.  17.00:

             + Renata i Jan

 

piątek (20 stycznia) – godz.  17.00:

             + Fabian i Maria Wiercioch;

 

sobota (21 stycznia) – godz. 17.00:

            + Katarzyna i Andrzej Stróż;

 

niedziela (22 stycznia):

     7.30 –   + Bronisław, Józef, Katarzyna Gaweł;

     10.30  –   W int. parafian;

     14.00  –  + Władysława, Andrzej Marta;