1. 01. 2017                                            OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, oraz za ofiarę 150 zł. O podjęcie posługi sprzątania kościoła w następnym tygodniu proszę rodziny: Domino, Moskwa, Kuźniar, Kuźniar i Miś. 

2.      Różaniec przed sumą 8 stycznia poprowadzi Róża pani Józefy Nowak.

3.      Dzisiaj, 1 stycznia, w godzinach od 12.00 do 16.00, do naszych domów zawitają kolędnicy misyjni, którzy będą kolędować na rzecz dzieci z Tajlandii. Wszystkim dzieciom i młodzieży, którzy zaangażowali się w to kolędowanie serdecznie dziękuję i jestem pełen uznania dla nich. Dziękuję paniom Agnieszce Nowak i Dominice Bialic za pomoc i za organizację misyjnych grup kolędowych.

4.      W związku z wizytą duszpasterską Msze św. w tym tygodniu będą odprawiane w godzinach: poniedziałek i wtorek o godz. 8.00, w środę o godz. 18.00 i w czwartek o godz. 8.00.

5.      Porządek kolędy w tym tygodniu:

Poniedziałek (2 stycznia) – od godz. 16.00 – od pani Janiny Więcek do pani Marii Głowiak;

Wtorek (3 stycznia) – od godz. 16.00 – od pani Krystyny Tomaka do pana Jerzego Chmiela;

Środa (4 stycznia) – od godz. 16.00 – od pani Czesławy Gaweł do pana Tadeusza Kuźniara;

Czwartek (5 stycznia) – od godz. 16.00 – od pana Stanisława Hazika do pana Włodzimierza                              Hajduka;

Poniedziałek (9 stycznia) – od godz. 16.00 – od pana Kazimierza Dragana do pana Tadusza                               Bednarza;

6.      W piątek – 6 stycznia – obchodzić będziemy Uroczystość Objawienie Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę.  Dodatkowo o 15.30 Msza św. ślubna Łukasza Tabaszowskiego i Karoliny Jankowskiej. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Misje. Przed Mszą św. o 10.30 i w czasie tej Mszy będziemy wspólnie kolędować wraz z zespołem Łukawianie. Już dzisiaj dziękuję im za to chwalenie Boga śpiewem.

7.      Tego dnia – 6 stycznia – w Rzeszowie odbędzie się Orszak Trzech Króli. Początek przy hali sportowej na Podpromiu o godz. 12.00.

8.      W Uroczystość Trzech Króli poświęcimy złoto, kadzidło i kredę. Poświęcone kadzidło i kreda będą wystawione za ławkami. Można je będzie zabrać do domów. Kadzidło można spalić na załączonym węgielku, aby jego woń wypełniła nasze domy, a kredą można oznaczyć drzwi domu.

9.      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek (w Uroczystość Trzech Króli) i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam szczególnie Róże Różańcowe. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

10. W przyszłą niedzielę (Niedzielę Chrztu Pańskiego) na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy kolędować razem ze Scholą św. Franciszka z Terliczki. Serdecznie zapraszam.


 

Intencje mszalne (2 stycznia – 8 stycznia):

 

poniedziałek (2 stycznia) – godz.  8.00:

            + Genowefa Tomaka – int. od pracowników MPEC Rzeszów;

 

wtorek (3 stycznia) – godz.  8.00:

            + Aniela i Piotr Wiercioch – int. od córki;

 

środa (4 stycznia) – godz.  18.00:

            + Maria i Bronisław Pieczonka;

                  

czwartek (5 stycznia) – godz.  8.00:

             + Henryk Wiercioch, Andrzej i Katarzyna Wiercioch;

 

     – piątek (6 stycznia):

     7.30 –   W int. parafian;

     10.30  –  Dziękczynna za zbiory, za dobrą pogodę i za Bożą opiekę – int. od parafian mieszkających od Kłapówki do kościoła;

     14.00  –  + Zbigniew Grzesik;

     15.30 – Msza św. ślubna

 

sobota (7 stycznia) – godz. 17.00:

            + Bronisław Pieczonka – int. z Róży pana Stanisława Chmiela;

 

niedziela (8 stycznia):

     7.30 –   + Bronisław Głowiak – int. od żony;

     10.30  –   O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla całej parafii  – int. od parafian mieszkających od Kłapówki do kościoła;

     14.00  –  W int. parafian;