26. 12. 2016                                          OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, oraz za ofiarę 200 zł. O podjęcie posługi sprzątania kościoła w następnym tygodniu proszę rodziny: Kwolek, Nowak, Rydz, Domino i Moskwa. 

2.      Różaniec przed sumą 1 stycznia poprowadzi Róża pani Teresy Wiercioch.

3.      We wtorek, 27 grudnia, imieniny naszego Biskupa Ordynariusza bpa Jana Wątroby. Pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej diecezji. Z okazji wspomnienia św. Jana na Mszy św. poświęcenie wina.

4.      W środę – 28 grudnia – od godz. 9.00 rozpocznę wizytę duszpasterską zwaną kolędą. W tym roku rodziny z połowy naszej parafii. Rozpocznę od strony Łukawca Dolnego, po obu stronach i dotrę do Golonkówki. Gdyby ktoś z drugiej części parafii życzyłby sobie wizyty kolędowej (np. z chęcią poświęcenia nowego domu), możemy na taką wizytę się umówić. Porządek kolędy w tym tygodniu:

Środa (28 grudnia) – od godz. 9.00 – od pana Bronisława Siwego do pana Józefa Noworola;

Czwartek (29 grudnia) – od godz. 9.00 – od pana Czesława Siłki do pana Łukasza Nowaka;

Piątek (30 grudnia) – od godz. 9.00 – od pana Czesława Misia do pani Haliny Rejman;

Poniedziałek (2 stycznia) – od godz. 16.00 – od pani Janiny Więcek do pani Marii Głowiak;

Bardzo proszę, o pomoc w dotarciu na miejsce kolędy poprzez podwózkę – kwadrans przed rozpoczęciem (z wyjątkiem 1 dnia).

5.      W związku z wizytą kolędową nastąpią zmiany w godzinach Mszy św.: w środę Msza św. o godz. 18.00; w czwartek i piątek o godz. 8.00 i w sobotę (Stary Rok) o godz. 16.00.

6.      Następna niedziela to Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

7.      Na zakończenie chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, byśmy mogli przeżywać nasze parafialne Święta w pięknej scenerii. Dziękuję pani Maria Dragan i panom Wiesławowi Gorajowi, Mariuszowi Więcekowi, Józefowi Urbanowi, którzy w tym roku ofiarowali choinki do naszego kościoła, a także tym którzy je ustawiali:  panom Bogdanowi Noga, Wiesławowi Poradzie i Antoniemu Chmielowi.

Dziękuję Pani Agnieszce Rogali, Paulinie Bożek, Oktawii Gołąb i członkom Parafialnej Akcji Katolickiej, którzy zadbali o wystój kościoła. Dziękuję dzieciom i ich rodzicom, którzy przygotowali ozdoby choinkowe.

Młodzieży z KSM-u za poprowadzony przed Pasterką program słowno-muzyczny.

Dziękuję Panu Józefowi Chorzępie za ustawienie Szopki.

Dziękuję wszystkim członkom Parafialnej Caritas, którzy zaangażowali się w rozprowadzenie świec wigilijnych i zajęli się rozdziałem artykułów żywnościowych dla potrzebujących rodzin. Dziękuję tym, którzy tymi darami zechcieli się podzielić z innymi przy okazji przedświątecznych zakupów.

Dziękuję Panu Kościelnemu, Panu Organiście i Liturgicznej Służbie Ołtarza…

Dziękuję każdemu za każde dobro, które pomogło nam radośnie przeżywać te Święta. Niech obok naszej wdzięczności Bóg wynagrodzi to im swym błogosławieństwem.

8.      Zarząd OSP w Łukawcu dziękuje wszystkim mieszkańcom, którzy z racji przyjęcia kalendarza wsparli finansowo naszą OSP. Zebrano 5 120 zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na zakup sprzętu p.poż.

 

Intencje mszalne (27 grudnia – 1 stycznia):

           

wtorek (27 grudnia) – godz.  17.00:

            + Genowefa Tomaka – int. od wnuka Bartosza z rodziną;

 

środa (28 grudnia) – godz.  18.00:

            + Franciszek Noga;

                  

czwartek (29 grudnia) – godz.  8.00:

             + Edward Sarna;

 

     piątek (30 grudnia) – godz. 8.00:

            + Andrzej Piekło;

 

sobota (31 grudnia) – godz. 16.00:

            + Cecylia Duda – w 20 rocz. śmierci;

 

niedziela (1 stycznia):

     7.30 –   + Stanisław Wiercioch;

     10.30  –   1) +Janina i Tadeusz Goclon – w 15 rocz. śmierci Janiny; 2) + Genowefa Tomaka – int. od pracowników MPEC Rzeszów;

     14.00  –  W int. parafian;