4. 12. 2016                                            OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dzisiaj w naszej parafii zbiórka do puszek na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za ofiary. Parafialna Caritas rozprowadza również świece wigilijne w cenie 5 zł mała i 12 zł duża.   Dochód ze świec jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na rzecz naszego Seminarium Duchownego. 

2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania kościoła w następnym tygodniu proszę rodziny: Dec, Bober, Koryl, Nowak i Gaweł. 

3.      Różaniec przed sumą 11 grudnia  poprowadzi Róża pani Anieli Michałek.

4.      Przeżywamy Adwent. Zapraszam do uczestnictwa we Mszach Roratnich. Na sobotnią Mszę św. roratnią zapraszam szczególnie dzieci. Bardzo proszę dzieci, aby na te sobotnie Msze św. przynosiły własnoręcznie zrobione ozdoby choinkowe, które zawisną na choinkach w kościele.

5.      Dzisiaj, 4 grudnia, w niedzielę, po Mszy św. o godz. 14.00, w naszym kościele będzie gościł św. Mikołaj. Spotka się z ministrantami, scholą i Oazą Dzieci Bożych.  Chętnie spotka się również z  innymi dziećmi, których nie będzie miał okazji spotkać w innych miejscach. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej wizyty św. Mikołaja w naszej parafii. Dziękuję paniom z Akcji Katolickiej, członkom Parafialnej Caritas, dziękuję Towarzystwu Inicjatyw Społecznych „Gama”, które wsparło św. Mikołaja finansowo  – myślę, że bez pomocy ich wszystkich, nasz dobry Święty nie miałby możliwości przybyć do nas w tym roku.

6.      W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do udziału, wspólnej modlitwy i do wyrażania swoich intencji na kartkach.

7.      W czwartek (8 grudnia) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszej parafii Msze św. o godz. 8.00 i 17.00. Na Mszy św. wieczornej dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają medaliki Matki Bożej. Polecam je waszym modlitwom.

8.      Od poniedziałku tj. 5 grudnia w sklepach na terenie naszej parafii zostaną wystawione kosze na żywność i artykuły chemiczne. Dary zostaną przeznaczone dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. W tym roku naszą myśl kierujemy szczególnie w stronę osób samotnych i starszych. Akcję przeprowadza Parafialna Caritas.

9.      Akcja Katolicka działająca przy naszej parafii zaprasza na wyjazd do kina na film „Przełęcz ocalonych”. Jest to film Mela Gibsona, twórcy m.in. „Pasji”. Film oparty jest na faktach i opowiada o bohaterskim żołnierzu, sanitariuszu. Wyjazd do kina 9 grudnia (piątek) po Mszy św. Zapisy w zakrystii.

10. Od przyszłej niedzieli można będzie zabrać z kościoła  poświęcone opłatki na Wigilijny stół. Niech staną się symbolem naszej jedności i łączności z parafią.

11. Dzisiaj, 4 grudnia, w Terliczce, w Domu Ludowym, o godz. 14.30 odbędzie się spotkanie mieszkańców zainteresowanych montażem ekranów akustycznych na przebiegającej obok nas autostrady. Organizatorzy zapraszają do udziału.

Intencje mszalne (5 grudnia – 11 grudnia):

           

poniedziałek (5 grudnia) – godz.  17.00:

          + Genowefa Tomaka  – int. od koleżanek z Akcji Katolickiej;

     + Jacek Gaweł – gr. (23);

 

wtorek (6 grudnia) – godz.  17.00:

            + Edward, Aniela, Michał Barnat;

            + Jacek Gaweł – gr. (24);

 

środa (7 grudnia) – godz.  17.00:

            Dziękczynna za zdrowie i przeżycie 95 lat Anny z prośbą o błogosławieństwo Boże i dalszą opiekę Matki Bożej;

            + Jacek Gaweł – gr. (25);

           

czwartek (8 grudnia):                                    

            – godz. 8.00 – + Genowefa Tomaka  – int. od pracowników Spółdzielni Telekomunikacyjnej                                         Wist;

            – godz. 17.00 – + Jan, Antoni, Aniela i Zofia

            + Jacek Gaweł – gr. (26);

 

     – piątek (9 grudnia) – godz. 17.00:

            + Janina i Michał;

            + Jacek Gaweł – gr. (27);

 

sobota (10 grudnia) – godz. 17.00:

            + Bronisława i Henryk Urban;

            + Jacek Gaweł – gr. (28);                     

 

     – niedziela (11 grudnia):

     7.30  –    W int. parafian;

     10.30  –   + Joanna i Henryk Grocholscy

     14.00  –  Dziękczynna za otrzymane łaski w czasie lat pracy z prośbą o błogosławieństwo Boże podczas emerytury;

                               + Jacek Gaweł – gr. (29);