27. 11. 2016                                          OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1.      Dzisiaj w naszej parafii zbiórka do puszek na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie. Bóg zapłać za ofiary.

2.      Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania kościoła w następnym tygodniu proszę rodziny: Rzucidło, Chyłek, Chyłek, Stysiał i Porada. 

3.      Różaniec przed sumą 4 grudnia  poprowadzi Róża pani Zofii Komorowskiej.

4.      Rozpoczął się Adwent. W ciągu tygodnia Msze św. roratnie, na które wszystkich serdecznie zapraszam. Niech uczestnictwo w tych Mszach św. stanie się wyrazem naszych przygotowań do dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Na sobotnią Mszę św. roratnią zapraszam szczególnie dzieci. Będzie to Msza św. z lampionami i z krótkim kazaniem dla dzieci. Bardzo proszę dzieci, aby na te sobotnie Msze św. przynosiły własnoręcznie zrobione ozdoby choinkowe, które zawisną na choinkach w kościele.

5.      W tym tygodniu przypada 1-wszy czwartek, piątek i 1-wsza sobota miesiąca. W czwartek zapraszam na Mszę św. i modlitwę w intencji kapłanów – tych, którzy pracowali w naszej parafii, tych, którzy pochodzą z naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. W piątek Nabożeństwo Pierwszopiątkowe – O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja prywatna do godz. 17.00Od godz. 15.30  spowiedź dla dzieci, młodzieży i dla wszystkich praktykujących Pierwsze Piątki. W sobotę wizyta u chorych od godz. 9.00. Na Mszę św. oprócz dzieci zapraszam wszystkie Róże Różańcowe i osoby, które podjęły duchową adopcję dziecka poczętego.

6.      W czwartek, 1-go grudnia, na Mszę św. i spotkanie formacyjne zapraszam młodzież III gim. przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

7.      Akcja Katolicka działająca przy naszej parafii zaprasza na wyjazd do kina na film „Przełęcz ocalonych”. Jest to film Mela Gibsona, twórcy m.in. „Pasji”. Film oparty jest na faktach i opowiada o bohaterskim żołnierzu, sanitariuszu. Wyjazd do kina 9 grudnia (piątek) po Mszy św. Zapisy w zakrystii.

8.       Od przyszłej niedzieli tj. od Parafialna Caritas rozpocznie rozprowadzanie świec wigilijnych w cenie 5 zł mała i 12 zł duża.   Można będzie również zakupić kartki  oraz inne asortymenty świąteczne. Cena świec jest taka, jaką nam wyznaczyła Caritas Diecezjalna. Gdy ktoś ofiaruje więcej, nadwyżka zostanie przeznaczona na parafialną Caritas.

9.      W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XVII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Z pomocą materialną będziemy mogli przyjść poprzez ofiarę do puszki.

10. Bardzo dziękuję panom, którzy pracowali przy odwodnieniu  i przy montażu oświetlenia przy nowym parkingu. Serdeczne Bóg Zapłać dla pana Andrzeja Pudło montaż tego oświetlenia oraz dla pana Wacława Jankowskiego za ostatnie prace elektryczne przy kościele.

11. 4 grudnia, w niedzielę, po Mszy św. o godz. 14.00, w naszym kościele będzie gościł św. Mikołaj. Spotka się z ministrantami, scholą i Oazą Dzieci Bożych.  Chętnie spotka się również z  innymi dziećmi, których nie będzie miał okazji spotkać w innych miejscach.


 

 

 

Intencje mszalne (28 listopada – 4 grudnia):

 

           

poniedziałek (28 listopada) – godz.  17.00:

          + Genowefa Tomaka  – int. od sąsiadów;

     + Jacek Gaweł – gr. (16);

 

wtorek (29 listopada) – godz.  17.00:

            + Marcin, Maria i Stanisław;

            + Jacek Gaweł – gr. (17);

 

środa (30 listopada) – godz.  17.00:

            + Andrzej Jucha – w 33 rocz. śmierci;

            + Jacek Gaweł – gr. (18);

           

czwartek (1 grudnia) – godz. 17.00:           

            + Piotr Kloc – w rocz. śmierci;

            + Jacek Gaweł – gr. (19);

 

     – piątek (2 grudnia) – godz. 17.00:

            + Katarzyna i Franciszek;

            + Jacek Gaweł – gr. (20);

 

sobota (3 grudnia) – godz. 17.00:

            W int. Gabrieli w 18 rocz. urodzin – dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

            + Jacek Gaweł – gr. (21);                     

 

     – niedziela (4 grudnia):

     7.30  –    + Maria i Jan Michałek – w 18 rocz. śmierci Marii;

     10.30  –   W int. parafian;

     14.00  –  + Bolesław Duda – w 34 rocz. śmierci;

                               + Jacek Gaweł – gr. (22);