30. 10. 2016                                          OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1.      Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania kościoła w następnym tygodniu proszę rodziny: Wlazło, Lech, Wojewódka, Paśkiewicz, Noga, Chmiel i Chmiel. 

2.      Różaniec przed sumą 1 listopada  poprowadzi Róża pani Marii Myrda  i 6 listopada Róża pani Zofii Jankowskiej.

3.      W poniedziałek zakończenie nabożeństw październikowych. Serdecznie dziękuję dzieciom, młodzieży i starszym, którzy uczestniczyli w nabożeństwach różańcowych. Dziękuję za naszą wspólną modlitwę. Szczególnie dziękuję tym, którzy dzieciom umożliwili uczestnictwo w tych nabożeństwach. W poniedziałek, podczas ostatniego w tym roku nabożeństwa, proszę aby modlitwę różańcową poprowadzili przedstawiciele Róż: pana Józefa Stróża i pań Teresy Wiercioch, Józefy Nowak, Józefy Miś i Zofii Jankowskiej.

4.      We wtorek będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w niedzielę: o 7.30, 10.30 i o 14.00. Po Mszy św. o godz. 10.30uroczysta procesja na cmentarz i modlitwy za naszych zmarłych. Tradycyjnie przez Oktawę Uroczystości, czyli do 8 listopada będziemy polecać naszych zmarłych w Wypominkach.

5.      Bardzo proszę, aby w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny nie parkować wzdłuż drogi prowadzącej do cmentarza. Mamy do dyspozycji 4 miejsca postojowe: przy kościele, nowy plac postojowy, plac przy cmentarzu (przy śmietniku) i można parkować samochody na gminnym utwardzonym placu,  świeżo skoszonym, na który prowadzi kamienista droga, na lewo od głównej drogi.

6.      Podczas uroczystości na naszym cmentarzu spotkamy kwestarzy. W Uroczystość Wszystkich Świętych będą kwestować członkowie naszej Parafialnej Caritas, a zebrane fundusze zostaną przeznaczone na pomoc potrzebującym z naszej parafii oraz na utrzymanie i remont grobów zapomnianych na naszym cmentarzu. W poniedziałek, natomiast, czyli jutro, na naszym cmentarzu będą kwestować członkowie Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.

7.      W środę Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 8.00 i o godz. 17.00. Po Mszy św. wieczorowej Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia połączona z nabożeństwem za zmarłych i procesja na cmentarz z lampionami, albo ze zniczami, które później będziemy mogli postawić na grobie kogoś bliskiego.

8.      W czwartek na Mszę św. i spotkanie po niej zapraszam młodzież z III kl. Gim

9.      W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca.  W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia. Następnie możliwość prywatnej adoracji do godz. 17.00.

10. W sobotę wizyta u chorych wyjątkowo od godz. 14.00. Chorych proszę zgłaszać do Pana Kościelnego.

11. W sobotę na Mszę św. w sposób szczególny zapraszam Róże Różańcowe z naszej parafii i osoby, które podjęły Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

12.  W sobotę również wyjazd do kina Zorza, na film „Wołyń”. Wyjazd autokarem spod kościoła o godz. 18.00. Całościowy koszt 20 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszam.


 

Intencje mszalne (31 października – 6 listopada):

           

poniedziałek (31 października) – godz.  17.00:

          + Józef Chmaj  – int. od rodziny Nowaków;

          + Stanisław Gancarz – od pracowników firmy Metal-Ekspres  – (poza parafią)

wtorek (1 listopada):

     7.30  –    W int. parafian;

     10.30  –   + Stanisława i Stanisław;

     14.00  –  + Genowefa Tomaka – int. od wnuczki Barbary z rodziną;

 

środa (2 listopada):

            – godz. 8.00  – 1)  + Józef Chmaj  – int. od Zakładu Pogrzebowego Orkus; 2) + Władysław Wisz;

            – godz. 17.00 – + Tadeusz, Julia, Andrzej i Stanisław Domino;

           

czwartek (3 listopada) – godz. 17.00:

            + Genowefa Tomaka – int. od wnuka Andrzeja z rodziną;

                 + Stanisław Gancarz – od pracowników firmy Metal-Ekspres – (poza parafią)

 

     – piątek (4 listopada) – godz. 17.00:

            + Józefa i Józef Siłka, Emilia i Franciszek Basista;

                 +Stanisław Gancarz – od pracowników firmy Metal-Ekspres – (poza parafią)

 

sobota (5 listopada) – godz. 17.00:

            + Marek – z okazji urodzin;

                 + Stanisław Gancarz – od pracowników firmy Metal-Ekspres – (poza parafią)

 

     – niedziela (6 listopada):

     7.30  –    + Franciszka, Jan i Anna;

     10.30  –   Wincenty i Bronisława Sołtys – w 10 rocz. śmierci Wincentego;

     14.00  –  W int. parafian;

+ Stanisław Gancarz –  od Zakładu Pogrzebowego ORKUS – (poza parafią)