2. 10. 2016                                            OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.      Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, oraz za ofiarę 150 zł. O podjęcie posługi sprzątania kościoła w następnym tygodniu proszę rodziny: Stopa, Miś, Stróż, Wyskiel i Wyskiel. 

2.      Różaniec przed sumą 9 października  poprowadzi Róża pani Teresy Wiercioch.

3.      Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność w ostatnich zbiórkach do puszek. Dziękuję również tym, którzy chcąc wesprzeć nasze inwestycje składają ofiary czy to na konto parafialne, czy w kopertach. Bóg Zapłać.

4.      W ciągu tygodnia Msza św. o godz. 17.00 i po niej Nabożeństwo Różańcowe. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i starszych do udziału w nabożeństwach różańcowych. „Patrzę na Was wszystkich, Bracia i Siostry wszelkiego stanu, na Was, rodziny chrześcijańskie, na Was, osoby chore i w podeszłym wieku, na Was młodzi: weźcie znów ufnie do rąk koronkę różańca, odkrywając ją na nowo w świetle Pisma Świętego, w harmonii z liturgią, w kontekście codziennego życia.” (Jan Paweł II – 2003).

Na poniedziałkowe nabożeństwo zapraszam szczególnie dzieci klasy IV SP

Na wtorkowe – dzieci klasy V SP

Na środowe – dzieci  z kl. VI SP

Na czwartkowe – młodzież kl. III gim., przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.

Na piątkowe – dzieci z kl. III SP

Na sobotnie – członków Parafialnej Caritas

5.      W środę Nabożeństwo Różańcowe połączone z Nowenną do Matki Bożej Miłosierdzia.

6.      W tym tygodniu przypada 1 czwartek miesiąca: zapraszam na Mszę św. i modlitwę w intencji kapłanów – tych, którzy pracowali w naszej parafii, tych, którzy pochodzą z naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

7.      W czwartek (6 października) na Mszę św., Nabożeństwo Różańcowe i na spotkanie formacyjne zapraszam młodzież z kl. III gim. przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

8.     W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Tego dnia na Mszę świętą i nabożeństwo Różańcowe zapraszam dzieci klasy III, przygotowujące się do I Komunii Świętej oraz ich Rodziców. Poświęcimy i przekażemy im Różańce.

9.  Pierwszy piątek miesiąca: Nabożeństwo Pierwszopiątkowe – O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja prywatna do godz. 17.00Od godz. 16.00  spowiedź dla dzieci, młodzieży i dla wszystkich praktykujących Pierwsze Piątki.

10. W sobotę na Mszę św., Nabożeństwo Różańcowe i na spotkanie zapraszam szczególnie członków Parafialnej Caritas.

 

11. W niedzielę, 9 października, będziemy obchodzili XVI Dzień Papieski pod hasłem: „Bądźcie świadkami  miłosierdzia”. Przy naszym kościele zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na budowę tzw. „żywego pomnika Jana Pawła II”. Tym żywym pomnikiem są uzdolnieni chłopcy i dziewczęta pochodzący z niezamożnych rodzin z naszej diecezji.   

 

Intencje mszalne (3 października – 9 października):

           

poniedziałek (3 października) – godz.  17.00:

          + Ewa Wiercioch – w rocz. śmierci;

          + Bronisława Lech greg.(16);

 

wtorek (4 października) – godz.  17.00:

            + Józef Chmaj  – int. od sąsiadów: Stróżów, Misiów, Stopów, Rzucidłów i Urbanów;

            + Bronisława Lech greg.(17);

 

środa (5 października) – godz. 18.00:

            + Stanisław Kwiatkowski – int. od żony;

            + Bronisława Lech greg.(18);

    

czwartek (6 października) – godz. 17.00:

            + Antonina i Stefan Głowiak;

            + Bronisława Lech greg.(19);

 

     – piątek (7 października) – godz. 17.00:

            + Stefan i Katarzyna Michałek;

            + Bronisława Lech greg.(20);

 

sobota (8 października) – godz. 17.00:

            + Justyna Ślęzak;

     + Bronisława Lech greg.(21);

 

     – niedziela (9 października):

     7.30  –    W int. parafian;

     10.30  –   O uchronienie od klęsk żywiołowych, o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla parafian – int. od parafian od początku Łukawca do kościoła;

     14.00  –  + Józef Ślęzak;