25. 09. 2016                                              OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.             Dzisiaj (25.09.2016) odbywa się zbiórka na rzecz Katolickiego Radia Via. Członkowie naszej parafialnej Caritas zbierają ofiary do puszek po każdej Mszy św. Bóg Zapłać za ofiarność.

2.             Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, oraz za zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania kościoła w następnym tygodniu proszę rodziny: Moskwa, Lubas, Urban, Rzucidło i Mączka

3.             Różaniec przed sumą 2 października  poprowadzi Róża pana Józefa Stróża.

4.             W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do modlitwy i przedstawiania swych intencji na kartkach.

5.             W związku z wizytacją kanoniczną w parafii Jasionka spotkanie z kandydatami do bierzmowania odbędzie się 6 października (czwartek). Bardzo proszę aby kandydaci przyszli na Mszę św. i Nabożeństwo Różańcowe – tego dnia poprowadzą oni modlitwę różańcową.

6.             W czwartek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Od tego w naszej parafii, po Mszy św. w dni powszednie będziemy odmawiać modlitwę do św. Michała Archanioła, tzw. Mały egzorcyzm, albo prosty egzorcyzm. Więcej powiem o tej modlitwie w czwartek.

7.             Akcja Katolicka działająca przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Łukawcu zaprasza na wspólny, autokarowy wyjazd do kina ZORZA na film: SMOLEŃSK. Wyjazd z placu kościelnego w piątek 30 września o godz. 18.30. Całkowity koszt ok. 20 zł. Zapisy w zakrystii.

8.             W sobotę do grona ministrantów zostaną włączeni kandydaci z klasy IV. Zapraszam ich na spotkanie na godz. 16.00. Na Mszy św. Otrzymają uroczyste błogosławieństwo i ministranckie pelerynki. Na Mszę św. zapraszam Rodziców nowych ministrantów.

9.             W sobotę rozpoczynamy Nabożeństwa Październikowe. Msze św. w ciągu tygodnia, od tego dnia będą o godz. 17.00. Gorąco zapraszam do uczestnictwa w tej swoistej Krucjacie Różańcowej. Wiele osób dzisiaj doświadcza mocy Różańca poprzez odmawianie Nowenny Pompejańskiej – wzbudźmy sobie intencję i podejmijmy ten wysiłek modlitwy październikowej.  

10.        Sobota to I sobota miesiąca. Wizyta u chorych od godz. 9.00. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam szczególnie Róże Różańcowe i osoby, które podjęły Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Proszę, aby Róże p. Edyty Więcek, Anieli Noga, Anieli Michałek i Zofii Komorowskiej i pana Stanisława Chmiela wyznaczyły po 1 osobie do prowadzenia dziesiątków Różańca.

11.        W przyszłą niedzielę na sumie gościć będziemy Scholę Świętego Franciszka z  Terliczki. Wdzięczność za ich śpiew i modlitwę będziemy mogli wyrazić poprzez ofiarę złożoną do puszki.

12.        Serdecznie zapraszamy mieszkańców Rzeszowa, członków Stowarzyszeń, Ruchów, Wspólnot Modlitewnych, Róż Różańcowych na Rzeszowską Procesję Różańcową w dniu 2 października. Procesja rozpocznie się pod Krzyżem na Placu Śreniawitów o godz. 15.00. Zakończy się Mszą św. o godz. 16.30 w intencji Ojczyzny w Bazylice OO. Bernardynów.

13.        Ogłoszenie Wójta Gminy Trzebownisko o niebezpieczeństwie spalania w piecach odpadów, które wydzielają substancje szkodliwe dla zdrowia oraz o konsekwencjach, jakie mogą spotkać tych, który takie materiały w swoich piecach będą spalać. Szczegóły w Gablocie.

14.        Zapraszamy na film „Apostoł”, który będzie można obejrzeć w ramach Rekolekcji Filmowych w auli Domu Diecezjalnego „Tabor” przy ul. Połonińskiej 25 w Rzeszowie 29 września (czwartek) o godz. 19.00. Pokazuje on drogę, którą idą oraz cenę jaką płacą ludzie, szukający całym sercem Miłującego Boga. Wstęp -dobrowolna ofiara.

 

15.           Szkoła Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI i Diecezjalne Duszpasterstwo Służby Liturgicznej zapraszają na WIECZORY MIŁOSIERDZIA w Diecezji Rzeszowskiej. Będą miały one charakter czuwań i nieszporów wraz z katechezą. Księży Kustoszy w kościołach stacyjnych wraz z księżmi Dziekanami prosimy o zorganizowanie możliwości spowiedzi świętej do godz. 21:00 i zaproszenie parafian. Terminy i miejsce czuwań zostały podane w plakatach. Więcej informacji u ks. Piotra Gnata (509554335) i ks. Tomasza Blicharza (607821650).

 

Intencje mszalne (26 września – 2 października):

           

poniedziałek (26 września) – godz.  18.00:

          + Józef Chmaj  – int. od siostrzeńca Waldemara z rodziną;

          + Stanisław Noga – greg.(30) – zakończenie;

          + Bronisława Lech greg.(9);

 

wtorek (27 września) – godz.  18.00:

           + Stanisław Noga – int. od swatowej z Trzebowniska;

            + Bronisława Lech greg.(10);

 

środa (28 września) – godz. 18.00:

            O szczęśliwą podróż dla Anieli;

            + Bronisława Lech greg.(11);

    

czwartek (29 września) – godz. 18.00:

            + Jan Komorowski – w 2 rocz. śmierci;

            + Bronisława Lech greg.(12);

 

     – piątek (30 września) – godz. 18.00:

            + Stanisław, Maria i Józef oraz zmarli z rodziny;

            + Bronisława Lech greg.(13);

 

sobota (1 października) – godz. 17.00:

            + Stanisława Bielenda – w 2 rocz. śmierci – int. od siostry Wandy;

     + Bronisława Lech greg.(14);

 

     – niedziela (2 października):

     7.30  –    W int. parafian;
10.30  –   Z Róży pana Józefa Stróża – o błogosławieństwo Boże i łaskę zdrowia dla braci różańcowych i  ich rodzin;

 

            14.00  –  + Andrzej i Katarzyna Polak – w rocz. śm. Katarzyny;