11. 09. 2016                                              OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1.             W dniach 11-17 września, czyli nadchodzący tydzień, przeżywać będziemy Tydzień Wychowania, pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec”.

2.             Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, oraz za zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania kościoła w następnym tygodniu proszę rodziny: Ząbek, Pietraszek, Wiercioch, Chłanda i Pieczonka

3.             Różaniec przed sumą 18 września  poprowadzi Róża pani Anieli Noga.

4.             W środę Święto Podwyższenia Krzyża – zapraszam na uroczystą Mszę św. i na adorację Relikwii Krzyża Świętego.

5.             Również w środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do modlitwy i przedstawiania swych intencji na kartkach.

6.             W środę na godz. 19.00 zapraszam na spotkanie Radę Parafialna.

7.             W czwartek na Mszę św. i spotkanie po niej zapraszam młodzież z klasy I gim., która rozpoczyna swój 3-letni cykl przygotowań do sakramentu bierzmowania i otrzyma indeksy oraz młodzież z klasy III gim., która w tym roku szkolnym do sakramentu bierzmowania przystąpi.

8.             W każdy piątek odbywać się będą spotkania KSM-u. Zapraszam wszystkich członków i tych, którzy chcieli by należeć do KSM-u (od I klasy gimnazjalnej wzwyż) na Mszę św. o godz. 18.00 i na spotkanie w sali parafialnej.

9.             W tym tygodniu III piątek miesiąca. Zapraszam do uczestnictwa i do składania próśb na Nowennę do Miłosierdzia Bożego.

10.        W III sobotę miesiąca modlić się będziemy w naszych intencjach przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

11.        W sobotę na Mszę św. i spotkanie po niej zapraszam członków Parafialnej AK, oraz tych, którzy chcieliby należeć do tej grupy parafialnej.

12.        Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna. W ostatnim miesiącu na składkę inwestycyjną zebraliśmy 3 247 zł. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiarność.

13.        Chciałbym serdecznie podziękować tym, którzy w przeróżny sposób wspierają naszą parafię i nasz parafialny kościół. Dziękuję pewnej Rodzinie, która ufundowała komplet nowych świec. Innym dwom Rodzinom dziękuję za ufundowanie niemal w całości żarówek led-owych, które zostały wymienione w kościele. Wszystkim, którzy wspomagają nasz kościół, a także i plebanię, składam serdeczne Bóg Zapłać.

14.        W niedzielę 18 września odbędzie się ogólnopolska zbiórka na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech. Członkowie naszej parafialnej Caritas będą zbierać ofiary do puszek po każdej Mszy św. Bóg Zapłać za wrażliwość i ofiarność.

15.        Pielgrzymkę do Kotliny Kłodzkiej nie odbędzie się: zgłosiła się zbyt mała liczba chętnych.

Ogłoszenie Sołtysa Wsi Łukawiec: 3 rata podatku rolnego i od nieruchomości przyjmowane będą w następujących terminach: Dom Kultury (Golonkówka) – 13.09. (wtorek), od godz. 14.00 do 17.00; Dom Strażaka – 14.09. (środa), od godz. 8.00 do 11.00; Dom Ludowy (Łukawiec Dolny) – 14.09. (środa), od godz. 14.00 do 17.00

 

Intencje mszalne (12 września – 18 września):

           

poniedziałek (12 września) – godz.  18.00:

          + Elżbieta Gancarz – int. od koleżanek i kolegów z pracy;

          + Stanisław Noga – greg.(16);

 

wtorek (13 września) – godz.  18.00:

           + Bronisława Orzech – w 2 rocz. śmierci i + Stefan Orzech;

            + Stanisław Noga – greg.(17)

 

środa (14 września) – godz. 18.00:

           + Bronisław Kłęk – w rocz. śmierci;

            + Stanisław Noga – greg.(18)

    

czwartek (15 września) – godz. 18.00:

            W int. zmarłych z rodziny Nowaków;

            + Stanisław Noga – greg.(19)

 

     – piątek (16 września) – godz. 18.00:

            + Józefa i Michał Musiałek;

           + Stanisław Noga – greg.(20)

 

sobota (17 września) – godz. 18.00:

            + Stanisław i Maria Noga – int. od Pawła i Beaty z Kanady;

            + Stanisław Noga – greg.(21)

     – niedziela (18 września):

     7.30  –    W int. parafian;
10.30  –   1) Dziękczynna za zbiory i urodzaje oraz za błogosławieństwo Boże w pracy – int. od parafian mieszkających od początku Łukawca do kościoła; 2) + Bronisława Lech  – początek Mszy św. gregoriańskiech

          14.00  –  + Józef Pudło – int. od żony

 

          15.30 – Msza św. ślubna Beaty Jęczalik i Jacka Kwiatkowskiego;