4. 09. 2016                                                 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1.             Dzisiaj, na Jasnej Górze odbywają się Dożynki Ogólnopolskie. Dziękuję delegacji na czele z ks. Proboszczem, która  udała się na te uroczystości z naszym parafialnym wieńcem.

2.             Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, oraz za zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania kościoła w następnym tygodniu proszę rodziny: Urban, Więcek, Więcek, Orzech i Głowiak

3.             Różaniec przed sumą 11 września  poprowadzi Róża pani Anieli Michałek.

4.             W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do modlitwy i przedstawiania swych intencji na kartkach.

5.             Dzisiaj ostatni dzień zapisów na pielgrzymkę do Kotliny Kłodzkiej. Brakuje jeszcze 15 osób do minimalnego składu. Jeśli nie będzie więcej chętnych, będziemy musieli niestety zrezygnować z wyjazdu.

6.             W czwartek o godz. 16.00 odbędzie się pierwsze powakacyjne spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Zapraszam wszystkich tych, którzy do tej grupy już należą, jak również tych, którzy chcieliby brać udział w spotkaniach i działalności Oazy Dzieci Bożych w naszej parafii. Zapraszam dzieci z klas od IV do VI Szkoły Podstawowej.

7.             W piątek wznowi swoją działalność nasz parafialny oddział KSM. Zapraszam wszystkich członków i tych, którzy chcieli by należeć do KSM-u (od I klasy gimnazjalnej wzwyż) na Mszę św. o godz. 18.00 i na spotkanie w sali parafialnej.

8.             W sobotę na godz. 17.00 zapraszam na spotkanie ministrantów i lektorów, którzy już należą do LSO i tych, którzy są lub chcieli by być kandydatami na ministrantów. Będzie to spotkanie organizacyjne przed nowym rokiem ich służby. Zachęcam wszystkich chłopców, aby dołączyli do grupy ministrantów.

      Również w sobotę na Mszę św. i na spotkanie po niej zapraszam członków Parafialnej Caritas, oraz tych, którzy chcieliby należeć do tej grupy.

 

9.         W dniach  7-12 września  przeżywać będziemy Odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej  „Maryja Matka Miłosierdzia”. Rozpoczęcie 7. września (środa)  o godz. 17.30. Nieszpory Maryjne, o godz. 18.00 Msza św.  W kolejne dni o godz. 9.00 Msza św.  dla uczniów szkół podstawowych (czwartek) , gimnazjów (piątek),  dla chorych (sobota),  dla szkół średnich (poniedziałek).  W kolejne dni wieczorem na godz. 18.00 na Mszę św. zapraszamy Róże Różańcowe (czwartek), Grupy Apostolskie (piątek), młodzież do bierzmowana i grupy młodzieżowe (sobota),  służby mundurowe, rodziny i parafie Rzeszowa (poniedziałek). Mszy św. odpustowej w poniedziałek o godz. 18.00 przewodniczył będzie  Ks. Abp Adam Szal z Przemyśla.

10.        Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z parafii Rzeszowa odbędzie się 10 września 2016 r. od godz. 17.30 w „Ogrodach bernardyńskich” przy sanktuarium MB Rzeszowskiej.

11.        W niedzielę, 11 września odbędzie się w Rzeszowie Marsz Miłosierdzia (od Krzyża przy Zamku do Ojców Bernardynów). Rozpoczęcie o godz. 15.00, zakończenie Mszą św. o 16.30. Zapraszamy do udziału.

12.        Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu  zaprasza na uroczystości odpustowe w dniach  15-18 września (czwartek – niedziela). W programie m.in.  w czwartek 9.45 – Powitanie chorych,  Różaniec, 10.30 Msza święta w intencji chorych – przewodniczy Ksiądz Biskup Kazimierz Górny; sobota: 10.30 Msza święta – święcenia kapłańskie dk Adama Cyrana i dk Piotra Sofija, przewodniczy ordynariusz kamieniecko-podolski  Ksiądz Biskup Leon Dubrawski; sobota godz. 20.00 Msza święta z procesją światła – przewodniczy ordynariusz rzeszowski Ksiądz Biskup Jan Wątroba;  niedziela:  11.00 Suma odpustowa dziękczynna, z poświęceniem wieńców dożynkowych – przewodniczy metropolita przemyski Ksiądz Arcybiskup Adam Szal. Zapraszamy.

13.        W dniach 7-8 listopada 2016 r. odbędą się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce k. Rzeszowa rekolekcje pt „Życiodajne Słowo”, które poprowadzi ks. dr John Bashobora z Ugandy. Rekolekcje mają charakter zamknięty i wymagają wcześniejszej rejestracji. Zapisy i szczegóły na stronie internetowej: www.rekolekcjerzeszow.pl. Księża, którzy podejmą się posługi w czasie ich trwania (spowiedź, rozdawanie Komunii św., koncelebra) są zwolnieni z opłaty rekolekcyjnej. Prosimy jedynie o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa telefonicznie do ks. Krzysztofa Cieśli (parafia św. Jadwigi w Rzeszowie) pod numerem telefonu 609 136 077 do końca września.

 

14.        Uniwersytet Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej oraz Studium Biblijne Diecezji Rzeszowskiej ogłaszają nabór na rok akademicki 2016/2017. Ich celem jest pogłębienie formacji religijnej słuchaczy. Program obejmuje wykłady, ćwiczenia, wyjazdy na konferencje, wycieczki i pielgrzymki. Szczegóły są dostępne w sekretariacie Instytutu Teologiczno-Pastoralnego im. św. Józefa Pelczara w Rzeszowie przy ul. Witolda 11a, na stronach internetowych Instytutu.

 

Zmarła Teresa Macura z domu Gaweł, dobroczyńca i wspomożycielka naszego kościoła parafialnego. W intencji Zmarłej będziemy się modlić na Różańcu w niedzielę o godz. 18.00 i w poniedziałek po Mszy św. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek, 6-go września, o godz. 15.00

 

 

Intencje mszalne (5 września – 11 września):

           

poniedziałek (5 września) – godz.  18.00:

          + Elżbieta Gancarz – int. od koleżanek i kolegów z pracy;

          + Stanisław Noga – greg.(9);

 

wtorek (6 września) – godz.  18.00:

            + Stanisław i Antonina

            + Stanisław Noga – greg.(10)

 

środa (7 września) – godz. 18.00:

            O zdrowie dla 7-letniej Julii

            + Stanisław Noga – greg.(11)

    

czwartek (8 września) – godz. 18.00:

            + Stanisława Turek – w 2 rocznicę śmierci – int. od męża i córek z rodzinami

            + Stanisław Noga – greg.(12)

 

     – piątek (9 września) – godz. 18.00:

            W int. Bożeny i Roberta Kwolek – o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Miłosierdzia dla nich i ich rodziny.

            + Stanisław Noga – greg.(13)

 

sobota (10 września) – godz. 18.00:

            O błogosławieństwo Boże dla Józefa i Władysława;

            + Stanisław Noga – greg.(14)

     – niedziela (11 września):

     7.30  –    W int. parafian;
10.30  –   + Emilia i Józef Barszczowscy – w rocznicę śmierci Emilii;

 

            14.00  –  Z okazji 90-tych urodzin Janiny Pudło z podziękowaniem za życie i otrzymane łaski i z prośbę o błogosławieństwo Boże, zdrowie i opiekę Matki Miłosierdzia dla Jubilatki;