28. 08. 2016                                              OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1.             Dzisiaj, w Rzeszowie, odbywają się Dożynki Diecezjalne. Dziękuję delegacjom, które  udają się do Katedry z naszymi pięknymi, parafialnymi wieńcami. Za tydzień ogólnopolskie dożynki na Jasnej Górze.

2.             Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, oraz za zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania kościoła w następnym tygodniu proszę rodziny: Bielenda, Pasierb, Michałek, Baran i Grata

3.             Różaniec przed sumą 4 września  poprowadzi Róża pani Zofii Komorowskiej.

4.             Bardzo dziękuję Panom, którzy zaangażowali się w prace prowadzone przy drodze obok plebani oraz prace przy garażu. Dziękuję im za pomoc i za ich pracę. Bóg swoim błogosławieństwem niech im wynagrodzi.

5.             We wtorek (30 sierpnia), Msza św. będzie rano, o godz. 8.00.

6.             W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do modlitwy i przedstawiania swych intencji na kartkach. Modlić się będziemy szczególnie o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym dla nauczycieli, dzieci i młodzieży.

7.             W czwartek – 1-go września – początek Nowego Roku Szkolnego. O godz. 8.00  w kościołach Łukawca zostaną odprawione Msze św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Serdecznie zapraszam do naszego kościoła dzieci, młodzież, rodziców i  nauczycieli, abyśmy mogli wspólnie wypraszać potrzebne łaski i Boże Błogosławieństwo na te nadchodzące miesiące nauki. Szczególnie zapraszam dzieci, które po raz pierwszy zasiądą w szkolnych ławach jako „pierwszaki”. Zapraszam ich do kościoła z nowymi plecakami i pomocami szkolnymi, które zostaną poświęcone. Uroczystości w Szkole rozpoczną się o godz. 9.30. Tego dnia rozpocznie funkcjonowanie Przedszkole przy Zespole Szkół. Pracować będzie od 6.30 do 16.30.

8.             1 września  – 77. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o modlitwie za Ojczyznę i o pokój na świecie i w naszej Ojczyźnie.

9.             W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca: zapraszam na Mszę św. i modlitwę w intencji kapłanów – tych, którzy pracowali w naszej parafii, tych, którzy pochodzą z naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

10.        I piątek miesiąca: Nabożeństwo Pierwszopiątkowe  – O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja prywatna do godz. 18.00Od godz. 16.30  możliwość spowiedzi, szczególnie dla dzieci i młodzieży na początek Nowego Roku Szkolnego. Pamiętajmy, że spowiadamy się nie dlatego, że jesteśmy źli, ale dlatego że chcemy stawać się coraz lepsi.

11.        I sobota miesiącaWizyta u chorych od godz. 9.00. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 18.00. Na tę Mszę św. szczególnie zapraszam wszystkie Róże Różańcowe z naszej parafii i osoby, które podjęły Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.  Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

12.        Zapraszam do udziału w pielgrzymce parafialnej do Kotliny Kłodzkiej. Planujemy pielgrzymkę na dni 17-18 września (sobota-niedziela). Ostateczny termin zapisów to niedziela, 4 września. W przypadku gdyby nie było wystarczającej ilości chętnych, będziemy musieli niestety zrezygnować z wyjazdu.

 

13.        Gminna Biblioteka Publiczna w Trzebownisku,  FILIA W ŁUKAWCU, serdeczne zaprasza na wspólne czytanie powieści „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Niedziela, 4 września, plac przy bibliotece, godz. 15.30.

 

Intencje mszalne (29 sierpnia – 4 września):

           

poniedziałek (29 sierpnia) – godz.  18.00:

          + Józef Jankowski i Bożena Jankowska;

          + Stanisław Noga – greg.(2);

 

wtorek (30 sierpnia) – godz.  8.00:

            + Elżbieta Gancarz – int. od koleżanek i kolegów z pracy;

            + Stanisław Noga – greg.(3)

 

środa (31 sierpnia) – godz. 18.00:

            + Bronisław Głowiak – int. od siostry z mężem;

            + Stanisław Noga – greg.(4)

    

czwartek (1 września):

     godz. 8.00 – W int. dzieci, młodzieży i rodziców z naszej parafii oraz nauczycieli z Zespołu Szkół i Przedszkola w Łukawcu, którzy rozpoczynają nowy rok szkolny

     godz. 18.00 – + Józef i Maria Pachorek

            + Stanisław Noga – greg.(5)

 

     – piątek (2 września) – godz. 18.00:

            + Bronisław i Bronisława Bojda

            + Stanisław Noga – greg.(6)

 

sobota (3 września) – godz. 18.00:

            Dziękczynna – za otrzymane łaski w dotychczasowym życiu;

            + Stanisław Noga – greg.(7)

     – niedziela (4 września):

     7.30  –    + Mirosław Kołodziej;
10.30  –   + Stanisława Orzech – w 3 rocz. śmierci;

 

         14.00  –  W int. parafian;