7. 08. 2016                                                 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1.             Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, oraz za zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania kościoła w następnym tygodniu proszę rodziny: Jarecki, Palczewski, Kłęk, Kłęk, Płoszaj

2.             Różaniec przed sumą 14 sierpnia  poprowadzi Róża pani Zofii Jankowskiej.  

3.             W poniedziałek i we wtorek  (8-9 sierpnia) Msza św. w  naszym kościele parafialnym będzie rano, o godz. 8.00.

4.             W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do modlitwy i przedstawiania swych intencji na kartkach.

5.            Dzisiaj, 7 sierpnia obchodzimy Dni Łukawca. Zachęcam do wzięcia udziału w planowanych imprezach. Życzę, aby ten czas wypełniony radością i godziwą zabawą jeszcze bardziej zjednoczył naszą wspólnotę parafialną. Szczegóły na plakatach.

6.            14 sierpnia (niedziela), o godz. 18.00, w budynku klubowym LKS odbędzie się Zebranie Wiejskie. Do przegłosowania ważne decyzje. Do wzięcia udziału w zebraniu zaprasza Sołtys wsi Łukawiec. Zachęcam.

7.            Zapraszam do udziału w pielgrzymce parafialnej do Kotliny Kłodzkiej. Planujemy pielgrzymkę na dni 17-18 września (sobota-niedziela). W programie: Kłodzko, Wambierzyce, Kudowa Zdrój, Czermna, Błędne Skały i Góra św. Anny. Koszt wyjazdu 320 zł. Więcej szczegółów w gablocie i na stronie internetowej. Zapisy w zakrystii.

8.             „Dniach Młodych Diecezji Rzeszowskiej”. Spotkanie rozpocznie się 18 sierpnia o godz. 19.00 przy sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie. Zakończenie 20 sierpnia o 14.00. Zaproszeni są wszyscy młodzi biorący udział w rekolekcjach wakacyjnych, Światowych Dniach Młodzieży, Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę oraz inni chętni, także niezaangażowani w działalność młodzieżowego duszpasterstwa parafialnego. Szczegóły na plakacie i ulotkach oraz na stronie sdmrzeszow.pl. 

 

9.             Diecezjalne Centrum Katechumenatu Dorosłych przy DD „Tabor” organizuje kolejny cykl przygotowania dorosłych osób nieochrzczonych do przyjęcia sakramentów inicjacji chrześcijańskiej: chrztu, bierzmowania i Eucharystii. Droga formacji trwa od września 2016 r. do uroczystości Zesłania Ducha Świętego tj. 04.06.2017 r. Zapisy przyjmowane są do końca sierpnia br. telefonicznie: ks. Wiesław Rafacz tel. 606 366 750, lub s. Ewa Bielecka OV tel. 788 250 193.

 

Intencje mszalne (8 sierpnia – 14 sierpnia):

           

poniedziałek (8 sierpnia) – godz.  8.00:

            + Elżbieta Gancarz – int. od kolegów i koleżanek z pracy
       + Janina Bieniek (gr. 30) – zakończenie Mszy  św. gregoriańskich

 

wtorek (9 sierpnia) – godz.  8.00:

            + Tomasz Baran – int. od Rodziców

    

środa (10 sierpnia) – godz. 18.00:

            W int. Kacpra z okazji 18-tych Urodzin, o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

    

czwartek (11 sierpnia) – godz. 18.00:

            + Bronisław i Bronisława Bojda – w rocz. śmierci Bronisława

 

     – piątek (12 sierpnia) – godz. 18.00:

            Z Róży Anieli Michałek – o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla sióstr różańcowych;

 

sobota (13 sierpnia) – godz. 18.00:

            Dziękczynna za Bożą opiekę – w rocznicę ślubu Teresy i Tadeusza;

     – niedziela (14 sierpnia):

     7.30  –    W int. parafian;
10.30  –   W int. Anny i Piotra, z okazji 20 rocznicy ślubu, o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

 

     14.00  –  W int. Agnieszki i Pawła, z okazji 10 rocznicy ślubu, o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;