31. 07. 2016                                              OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1.             Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, oraz za zakupione kwiaty. Dziękuję za ofiarowane kwiaty pani Edycie Szegda. O podjęcie posługi sprzątania kościoła w następnym tygodniu proszę rodziny: Cyrek, Gaweł, Golonka, Golonka i Pomykała

2.             Różaniec przed sumą 7 sierpnia  poprowadzi Róża pani Marii Myrda.  

3.             We wtorek  (2 sierpnia) Msza św. w  naszym kościele parafialnym będzie rano, o godz. 8.00.

4.             W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do modlitwy i przedstawiania swych intencji na kartkach.

5.             W czwartek (4 sierpnia) wyrusza 39 Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszam do duchowego towarzyszenia pielgrzymom i poprzez śledziennie relacji na antenie Radia Via. Pątników z naszej parafii, którzy wyruszą na trasę pielgrzymkową, zapraszam na Mszę św. w środę – będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże dla nich.

6.             I Czwartek Miesiąca. Podczas Mszy św. modlić się będziemy w intencji kapłanów – tych, którzy pracowali w naszej parafii, tych, którzy pochodzą z naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

7.             I Piątek miesiąca. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Od godz. 16.30 możliwość spowiedzi. Zachęcam do skorzystania z tego sakramentu.

8.             I sobota miesiąca. Wizyta u chorych od godz. 9.00.  Na Mszę św. zapraszam szczególnie Róże Różańcowe i osoby, które podjęły Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. W sobotę będziemy obchodzić Święto Przemienia Pańskiego.

9.             Miesiąc sierpień tradycyjnie już przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości. Zachęcam do modlitwy i do podejmowania różnych dzieł służącym trosce o trzeźwość, pomocy zniewolonym alkoholizmem lub innymi uzależnieniami oraz pomocy tym, którzy przez alkohol lub inne uzależnienia najbardziej cierpią. Pamiętajmy też, że sierpień jest miesiącem wielkich wydarzeń patriotycznych – już jutro rocznica wybuch Powstania Warszawskiego.

10.           Za 2 tygodnie – 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na sumie o 10.30 poświęcimy wieńce… Gorąco proszę o przygotowanie wieńców, które będą znakiem naszej wdzięczności wobec Boga za Jego Opatrzność – pełną miłosierdzia troskę o nas i za Jego błogosławieństwo w naszej pracy. Dożynki Diecezjalne odbędą się w niedzielę 28 sierpnia.

 

11.        6 – 7 sierpnia obchodzić będziemy Dni Łukawca. Zachęcam do wzięcia udziału w planowanych imprezach. Życzę, aby ten czas wypełniony radością i godziwą zabawą jeszcze bardziej zjednoczył naszą wspólnotę parafialną. Szczegóły na plakatach. 

 

Intencje mszalne (1 sierpnia – 7 sierpnia):

           

poniedziałek (1 sierpnia) – godz.  18.00:

            + Andrzej Kamiński – w rocznicę urodzin – int. od wnuczki;
       + Janina Bieniek (gr. 23)

 

wtorek (2 sierpnia) – godz.  8.00:

            + Elżbieta Gancarz – int. od koleżanek i kolegów z pracy;

            + Janina Bieniek (gr. 24)

 

środa (3 sierpnia) – godz. 18.00:

            + Maria Tomaka – w 14 rocz. śmierci;

            + Janina Bieniek (gr. 25);

 

czwartek (4 sierpnia) – godz. 18.00:

            + Andrzej i Katarzyna Stróż;

            + Janina Bieniek (gr. 26)

 

     – piątek (5 sierpnia) – godz. 18.00:

            + Bronisława Lech – int. od rodziny Domino;

            + Janina Bieniek (gr. 27)

 

sobota (6 sierpnia) – godz. 18.00:

            + Andrzej i Władysław;
       + Janina Bieniek (gr. 28)

 

     – niedziela (7 sierpnia):

     7.30  –    + Maria Litwin – w 6 rocz. śmierci;
10.30  –   W int. Julii Wiercioch – w 100 rocznicę urodzin – dziękczynna za wszystkie otrzymane łaski w ciągu jej długiego życia z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Miłosierdzia i wszelkie potrzebne łaski;

 

14.00  –  W int. parafian;