Wprowadzając młodych z całego świata w atmosferę przeżywania Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w polskich diecezjach zostały przygotowane tzw. „Dni w Diecezjach”. W naszej diecezji, młodzi pielgrzymi spędzili ten czas biorąc udział w spotkaniach, koncertach, wieczorach modlitewnych, ale także na zwiedzaniu  Podkarpacia. Wszystko to było możliwe dzięki zaangażowaniu wielu wolontariuszy, ale przede wszystkim dzięki gościnności tych, którzy na ten czas przyjęli pielgrzymów do swoich domów

 

W Łukawcu dwie rodziny z naszej parafii także  podjęły się tej pięknej inicjatywy, goszcząc pięć osób z Francji, w tym trzy siostry zakonne. W niedzielę uczestniczyli oni we Mszy Świętej sprawowanej w naszym kościele pod przewodnictwem ks. Andrzeja Sołtysa. Ks. Proboszcz w kazaniu skierowanym szczególnie do najmłodszych, mówił o wartości modlitwy.

 

Wspólna Eucharystia była wyjątkowym doświadczeniem dla każdego z parafian, gdyż uświadomiliśmy sobie, że pomimo bariery językowej najważniejszy jest Pan Bóg, który pozwala te granice zacierać.

 

Po Mszy pielgrzymi spotkali się z młodzieżą, by móc podzielić się swoimi wrażeniami z pobytu w Polsce i opowiedzieć o swoim kraju.

 

Tego dnia obchodziliśmy także wspomnienie świętego Krzysztofa, patrona kierowców. Po modlitwie w intencji podróżujących ks. Proboszcz dokonał poświęcenia pojazdów.

 

Wyrażamy wdzięczność dla rodzin, które z ogromnym zaangażowaniem troszczyli się o pielgrzymów z Francji. Niech Bóg obdarzy Was swoimi darami i błogosławi każdego dnia. Zaś wszystkim, którzy przyjechali do Polski na spotkanie z Papieżem życzymy, aby ten czas obfitował w wiele łask i wspomnień, pozostających na długo w sercach.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w galerii zdjęć.