19. 06. 2016                                              OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.             Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność.

2.             Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, oraz za zakupione kwiaty. O podjęcie tej posługi w następnym tygodniu proszę rodziny: Kuźniar, Fornal, Dziubek, Kozłowski, Szuberla i Lech

3.             Różaniec przed sumą 26 czerwca poprowadzi Róża pani Edyty Więcek.

4.             W poniedziałek, 20 czerwca, Sanktuarium św. Ojca Pio w Terliczce gościć będzie wyjątkowe relikwie tego Świętego z Pietralciny. Początek Nabożeństw o godz. 17.00. W imieniu Ojców Kapucynów serdecznie zapraszam i zachęcam do udziału w tych uroczystościach.

5.             W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do modlitwy i przedstawiania swych intencji na kartkach

6.             Pierwsze spotkanie przedpielgrzymkowe tych, którzy udają się do Sanktuariów Europy odbędzie się 23.06. (czwartek) o godz. 18.00 w kościele pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie.

7.               W piątek (24.06.) zakończenie Roku Szkolnego. Najpierw w kościołach Łukawca o godz. 8.00 a następnie w szkole: o godz. 9.15 – dla Gimnazjum i o 10.45 – dla Szkoły Podstawowej.

8.             W piątek o godz. 16.00 odbędzie się spowiedź przed I piątkiem miesiąca i na początek wakacji w kościele w Łukawcu Dolnym. W naszym kościele spowiedź pierwszopiątkowa odbędzie się w piątek, 1 lipca, również o godz. 16.00.

9.             W sobotę wyrusza pielgrzymka autokarowa do sanktuariów Chorwacji z pobytem w Medjugorie. Po pielgrzymów z Łukawca autokar przyjedzie pod kościół o godz. 3.00, następnie pojedzie pod kościół Chrystusa Króla w Rzeszowie, aby zabrać resztę pielgrzymów.

10.        W dniach od 20 do 25 lipca młodzież z całego świata rozpocznie przeżywanie Dni Młodzież w poszczególnych diecezjach. Nasza parafia została poproszona o ugoszczenie 5-6 młodych ludzi z Francji. Bardzo proszę, aby zgłosiły się 2 – 3 rodziny, które chciałyby przyjąć ich pod swój dach. Do „obowiązków” tych rodzin należałoby zapewnienie noclegu, dostęp do łazienki, poczęstunek śniadaniem i zapewnienie transportu do Rzeszowa (rano) i z powrotem (wieczorem). Przyjazd młodzieży 19 lipca (wtorek) wieczorem i odjazd 25 lipca (poniedziałek) rano.

11.        Ks. Biskup Ordynariusz oraz organizatorzy zapraszają na 39 Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Szczegółu o zapisach do poszczególnych grup można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.rzeszow.pl

 

12.        Istnieje możliwość wyjazdu na czuwanie modlitewne z papieżem Franciszkiem i Mszę św. podczas Światowych Dni Młodzieży (30 i 31 lipca) bez uprzedniej rejestracji i zakupu pakietu pielgrzyma. Dla grup lub pielgrzymów indywidualnych przewidziane są miejsca w sektorach zamkniętych i sektorze otwartym. Można zamówić darmowe bilety wstępu na Campus Misericordiae do sektorów zamkniętych. W celu ich zdobycia proszę zgłosić taką potrzebę mailowo na adres zapisyrzeszow@gmail.com, telefonicznie na nr 737900860. Zamówienia należy składać do 04.07.2016 r.

 

Intencje mszalne (20 czerwca – 26 czerwca):

           

poniedziałek (20 czerwca) – godz. 18.00:

           + Stefania Miś – int. od Szwagra Mieczysława
       + Stanisław Orzech (gr. 15)

 

wtorek (21 czerwca) – godz. 18.00:

            + Władysław, Maria i Józef Kuras

            + Stanisław Orzech (gr. 16)

 

środa (22 czerwca) – godz. 18.00:

            W int. zmarłych z rodzin Wierciochów i Nowaków

            + Stanisław Orzech (gr. 17)

 

czwartek (23 czerwca) – godz. 18.00:

            + Bronisława Lech – od rodz. Nogów

            + Stanisław Orzech (gr. 18)

 

     – piątek (24 czerwca):

– godz. 8.00: Dziękczynna za wszystkie otrzymane łaski w ciągu roku szkolnego z prośbą o szczęśliwie przeżyte wakacje dla dzieci, młodzieży i nauczycieli ZS w Łukawcu                  

– godz. 18.00: + Bronisława Lech – od córki z mężem; + Stanisław Orzech (gr. 19)

 

sobota (25 czerwca) – godz. 18.00:

            Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Miłosierdzia dla Janusza z okazji 60-tych urodzin.

                + Stanisław Orzech (gr. 20)

 

     – niedziela (26 czerwca):

     7.30  –   W int. parafian
10.30  –  W 45 rocznicę ślubu Alicji i Józefa – dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Miłosierdzia i wszelkie potrzebne łaski na dalsze lata życia.

 

14.00  –  W 50 rocznicę ślubu Anny i Jana  – dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Miłosierdzia i wszelkie potrzebne łaski na dalsze lata życia.