29. 05. 2016                                       OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.             Bóg zapłać za ofiarność przy zbiórce do puszek na pomoc dla parafii Ekwadoru, które przeżyły trzęsienie ziemi. Zebraliśmy 1166 zł.

2.             Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, oraz za zakupione kwiaty. O podjęcie tej posługi w następnym tygodniu proszę rodziny: Dobosz, Dobosz, Gołąb, Siłka i Kołodziej

3.             Raz jeszcze dziękuję za świadectwo wiary wszystkim uczestniczącym w procesji Bożego Ciała. Szczególne Bóg Zapłać wobec Strażaków i wobec wszystkich, którzy przygotowywali ołtarze.

4.             Różaniec przed sumą 5 czerwca poprowadzi Róża pani Zofii Komorowskiej.

5.             Dziękuję za pracę przy utwardzaniu placu postojowego. Dziękuję Panom, którzy przyszli do pracy w poniedziałek. Szczególne podziękowania dla Panów: Stanisława Chmiela, Antoniego Chmiela, Janusza Konia, Mariusza Więcka, którzy wiele swojego czasu poświecili na pracę przy tworzeniu tego placu. Dziękuję panom Józefowi i Władysławowi Małeckim za ofiarę złożoną na rzecz budowy placu. Plac jest gotowy do użytku. Można już na nim parkować samochody. Pozostały jeszcze prace przy ogrodzeniu i budowa drugiego wjazdu.

6.             W Oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam wszystkich do udziału, dzieci do sypania kwiatów.

7.             W środę nabożeństwo majowe połączone z Nowenną do Matki Bożej Miłosierdzia.

8.             W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. W tym dniu będziemy święcić wianki, a po nabożeństwie okolicznościowe błogosławieństwo dzieci.  Dlatego szczególnie zapraszam na to nabożeństwo rodziców z dziećmi.

9.             W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca czerwca. W czwartek będziemy modlić się w int. kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Piątek – o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość adoracji do godz. 18.00. Od 16.30 możliwość spowiedzi. Korzystajmy z tej możliwości, aby nasze życie stawało się coraz lepsze. W sobotę na Mszę św. zapraszam Róże Różańcowe i tych, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji. Po Mszy św. zmiana tajemnic Różańcowych.

10.        W niedzielę 5 czerwca wraz z Sołtysem i Radą Sołecką organizujemy przy Domu Strażaka Piknik Rodzinny, na który zapraszamy WSZYSTKICH – starszych, młodszych, dzieci i młodzież. Będzie wiele atrakcji: zjeżdżalnie i trampoliny, mnóstwo słodyczy i przekąsek, kiermasze i loterie. Gry i zabawy poprowadzi młodzież z księżmi Grzegorzem i Rafałem. Przybędzie wojsko i policja, którzy  zorganizują pokaz sprzętu bojowego.  Występować będą przedszkolaki i uczniowie naszego Zespołu Szkół. Od godz. 19.00 zabawa taneczna dla starszych. Całkowity dochód przeznaczymy na zakup altany ogrodowej dla naszego Przedszkola. Gorąco zachęcam i zapraszam.

11.             Organizowane są w Rzeszowie Misyjne Wakacje 2016 prowadzone przez znanego nam ks. Rafała Flaka. Zapisy telefonicznie. Szczegóły na plakacie.

    12. Organizatorzy serdecznie dziękują za zebraną makulaturę w ilości 4400 kg , która po sprzedaży w kwocie 880 zł zasili konto budowy studni w Czadzie im. Św. Józefa Sebastiana Pelczara.

 

Intencje mszalne (30 maja – 5 czerwca):

           

poniedziałek (30 maja) – godz. 18.00:

            + Stefania Miś – int. od sąsiadów Głowiaków i Bednarzów

 

wtorek (31 maja) – godz. 18.00:

            + Stanisław Orzech – int. od córki z rodziną

 

środa (1 czerwca) – godz. 18.00:

            + Stefania Miś w 1 rocz. śmierci i + Andrzej Miś

 

czwartek (2 czerwca) – godz. 18.00:

            W 20 rocznicę ślubu Elżbiety i Janusza – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia na dalsze lata wspólnego życia. 

 

     – piątek (3 czerwca) – godz. 18.00:

            + Stanisław Orzech – int. od syna z rodziną

 

sobota (4 czerwca) – godz. 18.00:

            + Maria  i Mieczysław Wiercioch

 

     – niedziela (5 czerwca):

     7.30  –   W int. parafian
10.30  –  1) Z Róży pani Edyty Więcek – o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla sióstr różańcowych i ich rodzin, 2) + Stefania Miś – int. od swata Wiesława;

 

14.00  –  Z Róży pani Teresy Wiercioch – o błogosławieństwo Jezusa Miłosiernego dla sióstr różańcowych i ich rodzin;