22. 05. 2016                                              OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1.             Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc dla parafii Ekwadoru, w których pracują nasi misjonarze, a które przeżyły trzęsienie ziemi. Bóg zapłać za ofiarność.

2.             Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, oraz za zakupione kwiaty. O podjęcie tej posługi w następnym tygodniu proszę rodziny: Porada, Dubiel, Nowak, Matuszek i Grzywa.  

3.             Różaniec przed sumą 26 maja poprowadzi Róża pani Janiny Drzał, a 29 maja Róża pani Janiny Chmiel.

4.             W poniedziałek, na godz. 14.00 zapraszam wszystkich chętnych i dyspozycyjnych mężczyzn do pracy przy naszym utwardzanym placu postojowym. Bardzo proszę zabrać ze sobą żelazne grabki i łopaty, które przydadzą się przy rozgarnianiu kamienia.

5.             W poniedziałek, po Mszy św., odbędzie się próba przed sypaniem kwiatów podczas procesji Bożego Ciała. Zapraszam dzieci pierwszokomunijne i inne dzieci, które będą chciały sypać kwiaty podczas procesji.

6.             W środę nabożeństwo majowe połączone z Nowenną do Matki Bożej Miłosierdzia.

7.             W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.30 i 10.30. Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w precesji Bożego Ciała, która odbędzie się po Sumie: zapraszam Strażaków z pocztem sztandarowym, Koło Gospodyń w strojach ludowych,  zapraszam Rodziców z dziećmi – chłopcy z dzwoneczkami i dziewczynki do sypania kwiatów. Zapraszam dzieci pierwszokomunijne.  Zapraszam do  niesienia baldachimu podczas procesji Bożego Ciała: od kościoła do 1 ołtarza – panów z Zespołu Łukawianie, od 1 do 2 ołtarza panów z męskich Róż Różańcowych, od 2 do 3 ołtarza druhów z OSP, od 3 do 4 ołtarza ojców dzieci pierwszokomunijnych i od 4 ołtarza do kościoła panów z Rady Parafialnej.

8.             W Oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam wszystkich do udziału, dzieci do sypania kwiatów.

9.             W związku z tym, że w pierwszą sobotę czerwca będę uczestniczył w ogólnodiecezjalnym spotkaniu kapłanów, w sobotę 28 maja odwiedzę chorych. Jak zwykle, od godz. 9.00.

10.        Serdecznie zapraszam na spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO w najbliższą sobotę 28 maja po Mszy Świętej. Zapraszam także tych, którzy nie uczestniczyli w poprzednich spotkaniach, a chcieliby wspólnie rozważać Słowo Boże. Wszystkich proszę, by wzięli ze sobą Pismo Święte.

11.        Następna niedziela, to ostatnia niedziela miesiąca. Na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszam wszystkie dzieci. Będzie to Msza św. im szczególnie dedykowana.

12.        Organizatorzy zapraszają na kolejny Koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”, który odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała, 26 maja, o godz. 19.00 w Parku Sybiraków na os. Barnówka w Rzeszowie. 

13.        Zapraszamy na Finał Festiwalu Wiary, który będzie miał miejsce 27-28 maja w Rzeszowie. W programie: piątek: 15.00 Ewangelizacja uliczna, 19.00 Koncert ewangelizacyjny przed kościołem św. Krzyża, 21.00 Wieczór uwielbienia w wybranych kościołach Rzeszowa;  sobota: w Hali Podpromie: godz. 15.00  Koronka, następnie katecheza  i film „Jezu ufam Tobie” Leszka Dokowicza, od 17.00 Liturgia Słowa, adoracja Najśw. Sakramentu, modlitwa o uzdrowienie, godz. 20.00 – Eucharystia, pod przewodnictwem Ks. Biskupa. 

 

Intencje mszalne (16 maja – 22 maja):

           

poniedziałek (23 maja) – godz. 18.00:

            + Stefania Miś – int. od wnuczek Marzeny i Justyny oraz od wnuka Mateusza;

 

wtorek (24 maja) – godz. 18.00:

            + Genowefa Tomaka – int. od zięcia koleżanki;l

 

środa (25 maja) – godz. 18.00:

            + Eugeniusz Dudek – w 1 rocz. śmierci – int. od córki Marii z rodziną;

 

czwartek (26 maja):

            7.30 – +Janina, Mieczysław i Wojciech

            10.30 – 1) W int. parafian; 2) + Stefania Miś – int. od wnuka Marka z rodziną;

 

     – piątek (27 maja) – godz. 18.00:

            W int. dusz w czyśćcu cierpiących;

 

sobota (28 maja) – godz. 18.00:

            W 20 rocz. ślubu Jolanty i Grzegorza, dziękczynna za wszystkie otrzymane łaski  z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia.

 

     – niedziela (29 maja):

     7.30  –   + Genowefa Tomaka – int. od przyjaciół;
10.30  –  W 20 rocz. ślubu Anny i Ryszarda Bieniasz, dziękczynna za wszystkie otrzymane łaski  z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia.

 

14.00  –  W int. parafian.