Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do głównych sanktuariów Europy Zachodniej.

TERMIN PIELGRZYMKI: 13 – 25 sierpnia 2016

CENA:   790 zł + 350 euro

  

Program pielgrzymki

 

1 dzień

Wyjazd z miejsca zbiórki godz. 6:00. Przejazd do Pragi. 18.00 Msza św. w Katedrze w Pradze, a po niej spacer po Starówce. Następnie nocny przejazd przez Niemcy do Francji.

 

2 dzień

W godzinach południowych – przyjazd do Ars-sur-Formans we Francji – sanktuarium św. Jana Marii Vianneya. Nawiedzenie grobu Świętego Jean-Marie Vianney ( patrona wszystkich proboszczów), Msza Św. Wizyta w domu-plebanii proboszcza, gdzie znajdują się pamiątki związane z życiem świętego. Następnie przejazd do St. Etienne. Obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelach. Czas wolny na odpoczynek, nocleg. 

3 dzień

Po śniadaniu przejazd do Le Puy-en-Valey – sanktuarium Matki Bożej, św. Michała Archanioła i św. Józefa. Msza św. w Bazylice św. Józefa. Wieczorem przyjazd w okolice Barcelony, zakwaterowanie w hotelach, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Po śniadaniu zwiedzanie Barcelony: Mszą św. w bazylice Sagrada Familia, następnie w programie m.in.: Dzielnica gotycka z Katedrą Św. Eulalii, La Ramblas.  Po południu czas na plażowanie lub poznawanie uliczek i osobliwości Barcelony. Wieczorem powrót do hoteli, obiadokolacja, nocleg.                                   

5 dzień

Po śniadaniu wyjazd na Montserrat. Zwiedzenie sanktuarium benedyktynów z cudowną figurą Matki Bożej. Msza św. w bazylice. Po południu wyjazd do Saragossy. Wieczorem zakwaterowanie w hotelach, obiadokolacja. Po kolacji wieczorny spacer po centrum miasta, nocleg.

6 dzień

Po śniadaniu Msza św. w sanktuarium Matki Bożej Del Pilar (Na Słupie). Po Mszy wyjazd do Fatimy. Przejazd przez Madryt. Wieczorem przyjazd do Fatimy, zakwaterowanie w  hotelach, obiadokolacja, nocleg. (21:30 procesja różańcowa)

7 dzień

Po śniadaniu Msza św. w kaplicy objawień. Po Mszy św. piesza pielgrzymka do Aljustrel – wioski, w której żyły dzieci fatimskie. Czas wolny na prywatną modlitwę, zwiedzanie Sanktuarium lub spacer po mieście. Wieczorem obiadokolacja. O godz. 21:30 procesja różańcowa, nocleg.

8 dzień

Po śniadaniu wyjazd do Santiago de Compostella – do grobu św. Jakuba Apostoła. Msza św. Wieczorem obiadokolacja, następnie wyjazd w kierunku Francji nad Zatokę Biskajską – nocny przejazd.

9 dzień

Wcześnie rano przyjazd na plażę nad Zatoką Biskajską okolice Biaritz. Wschód słońca nad Oceanem. Śniadanie w formie pikniku, następnie czas wolny na plażowanie i kąpiele w Oceanie. Wieczorem przyjazd do Lourdes, zakwaterowanie w hotelach, obiadokolacja. Msza św. i udział w wieczornej procesji różańcowej – początek procesji o 21.00, nocleg.

10 dzień

Po śniadaniu Msza Św. Następnie wspólne zwiedzanie miejsc kultu –  Groty Massabielle, Bazyliki Niepokalanego Poczęcia Matki Przenajświętszej, Bazyliki Różańcowej, Droga Krzyżowa.  Po południu czas wolny na prywatną modlitwę lub spacer po mieście. O godz. 17.00 procesja Eucharystyczna. Wieczorem obiadokolacja i o godz. 21:00 procesja różańcowa, nocleg.

11 dzień

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Avignon dawnej siedziby arcybiskupów i papieży. Spacer po mieście: Katedra Notre-Dame-des-Doms – Msza Św., Pałac Papieży i znany z piosenki most Saint-Benezet. Obiadokolacja. Następnie przejazd w Alpy francuskie. Przyjazd do La Salette w godzinach wieczornych, zakwaterowanie w domu pielgrzyma. O godz. 21:00 procesja z lampionami, nocleg.

12 dzień

Po śniadaniu  Msza św., następnie zapoznanie się z historią Sanktuarium projekcja filmu, Droga Krzyżowa, czas na indywidualną modlitwę lub spacery po górskich okolicach.

W godzinach popołudniowych wyjazd do Grenoble, obiadokolacja przy centrum handlowym – możliwość ostatnich zakupów. Nocny przejazd przez Niemcy do Polski.

13 dzień

Rano śniadanie w formie pikniku Ok. 18.00 Msza św. w Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach. Wieczorem ok. 22.00 powrót do Rzeszowa przed kościół Chrystusa Króla.

 

W RAMACH ODPŁATNOŚCI ORGANIZATOR ZAPEWNIA:

– Przejazd autokarem

– 9 noclegów w hotelach ( pokoje 2, 3 osobowe)

– 9 śniadań, 11 obiadokolacji

– 2 śniadania w formie pikniku

– Opiekę pilota-księdza

– Ubezpieczenie NW(5000 PLN) i KL (10000 EURO)

Uwaga! Cena nie zawiera kosztu wypożyczenia systemu tour –guide (słuchawek) ok. 35 zł

 

INFORMACJE DODATKOWE:

Spotkania organizacyjne w Rzeszowie – dolny kościół Chrystusa Króla:

 

– 16 czerwca  2016, godz. 18.00

– 14 lipca 2016, godz. 18.00

– 28 lipca  2016, godz. 18.00 

 

 

 

Informacje i zapisy  przyjmuje

Ks. Marek Chorzępa tel. 17 7715 699

 

 

Współorganizator pielgrzymki :

 

Biuro Podróży 
EL Holiday
ul. Ustrzycka 101 , 35-504 Rzeszów
tel/fax.: 17 863 41 22,  kom. 604 247 912