24. 04. 2016                                            OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.   Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, zakupione kwiaty oraz za ofiarę 70 zł. O podjęcie tej posługi w następnym tygodniu proszę rodziny: Zdeb, Wiercioch, Wiercioch, Grata i Miś.  

2.   Różaniec przed sumą 1 maja poprowadzi Róża pani Józefy Miś.

3.   Dzisiaj (24-go kwietnia) na godz. 15.30 zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.

4.   W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia.

5.   W sobotę (30-go kwietnia) od godz. 9.00 wizyta u chorych – proszę chorych zgłaszać do Pana Kościelnego.  O godz. 15.00 – I spowiedź dzieci pierwszokomunijnych. O godz. 16.30 – zbiórka ministrantów i lektorów. Po Mszy św. zapraszam na spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO. Szczególnie zapraszam tych, którzy nie uczestniczyli w poprzednich spotkaniach, a chcieliby wspólnie rozważać Słowo Boże. Wszystkich proszę, by wzięli ze sobą Pismo Święte.

6.   W przyszłą niedzielę, w odpowiedzi na prośbę Ojca Świętego Franciszka, przeprowadzimy w naszej parafii zbiórkę do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy.

7.   Ks. Biskup Ordynariusz zaprasza na Pierwszą Diecezjalną Pielgrzymkę Strażaków Diecezji Rzeszowskiej do Sanktuarium Matki Bożej La Salette Dębowcu, w dniu 8 maja o godz. 15.00. 

8.   W ramach obchodów 1050. Rocznicy Chrztu Polski Filharmonia Podkarpacka zaprasza na koncert “Woła nas Pan”, w poniedziałek, 25 kwietnia o godz. 19.30, w kościele pw. św. Wojciecha i Stanisława w Rzeszowie (Fara).

9.   W sobotę, 30 kwietnia odbędzie się XXX Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Sanktuarium Matki Bożej w Niechobrzu. O godz. 11.00 nabożeństwo ze świadectwami ludzi uzależnionych, o 12:00 Msza św. i poczęstunek dla pielgrzymów. Zapraszamy do udziału w pieszych pielgrzymkach, które wyruszą m.in. z następujących parafii: Boguchwała godz. 8.30, Rzeszów bł. Karolina godz. 8.00, Rzeszów św. Juda Tadeusz godz. 8.00, Rzeszów św. Rodzina godz. 7.30, Rzeszów MB Saletyńskiej godz. 8.00, Zwięczyca godz. 9.00. 

10.             W ramach obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski Episkopat Polski na Jasnej Górze dokona aktu oddania NMP Królowej Polski wszystkich diecezji. Uroczystość z udziałem władz państwa, Polskiego Episkopatu, duchowieństwa oraz wiernych zaplanowano na 3 maja 2016 r.

 

Intencje mszalne (25 kwietnia – 1 maja):

           

poniedziałek (25 kwietnia) – godz. 18.00: 

            + Emilia Jałówka – int. od sąsiadów

 

wtorek (26) – godz. 18.00: 

            + Tadeusz Poźniak – w 17 rocz. śmierci

 

środa (27 kwietnia) – godz. 18.00:

            + Antonina Maślanka

 

czwartek (28 kwietnia) – godz. 18.00:

            + Emilia Jałówka – int. od sąsiadów

 

     – piątek (29 kwietnia) – godz. 18.00:

            + Antonina, Wojciech, Józef

 

sobota (30 kwietnia) – godz. 18.00:

            + Marek

 

     – niedziela (1 maja):

     7.30  –   + Aniela i Andrzej Ciasnocha
10.30  –  + Anna i Emilia Kokoszka

 

14.00  –  W int. parafian