W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy uroczystość odpustową. Istotą odpustu jest łaska, jaką w tym dniu można uzyskać w kościele odpustowym. Jest nią odpuszczenie wszystkich kar doczesnych za popełnione przez siebie grzechy do chwili uzyskania takiego odpustu. Warunkiem uzyskania takiej łaski jest odmówienie w kościele odpustowym modlitw: Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

W tym kontekście istotnym elementem odpustowego świętowania jest uczestniczenie w pełni we Mszy św. w dniu odpustu w kościele parafialnym. Uroczysta suma połączona jest z procesją eucharystyczną wokół kościoła, którą wielbimy Boga obecnego wśród nas pod postacią chleba. 

Uroczystej sumie o godz. 10.30 przewodniczył ks. Józef Kula. Wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczęliśmy 72. Tydzień Miłosierdzia. Po wszystkich mszach świętych dzieci ze Szkolnego Koła Caritas i członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbierali datki do puszek, które zostaną przeznaczone na potrzeby Caritas Diecezjalnej. Przy okazji, z racji Roku Miłosierdzia, można było się zaopatrzyć w Misericordinę – polecaną przez papieża Franciszka.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w galerii zdjęć.