8 marca 2016 r. w Parafii pw. Miłosierdzia Bożego odbyła się wizytacja kanoniczna, której dokonał biskup pomocniczy Diecezji Rzeszowskiej – Ksiądz Biskup Edward Białogłowski.

Wizytacja rozpoczęła się Mszą św. z udziałem Róż Różańcowych, której przewodniczył Ks. Proboszcz, a Słowo Boże wygłosił Ks. Biskup.

Na początku Eucharystii w imieniu całej parafii biskupa przywitali przedstawiciele Rady Parafialnej, potem kolejno głos zabrał ks. Proboszcz, który przedstawił zwyczajowe sprawozdanie z życia parafii, przygotowane na okoliczność wizytacji kanonicznej.

Po Eucharystii Jego Ekscelencja udał się z wizytą do Zespołu Szkół Publicznych w Łukawcu, gdzie spotkał się z uczniami i nauczycielami. Biskupowi towarzyszyli ksiądz Dziekan Waldemar Dopart oraz ksiądz proboszcz Marek Chorzępa

Dostojnego Gościa powitała najpierw Dyrekcja Szkoły, a potem Przedszkolaki, które zaśpiewały piosenki oraz wręczyły kwiaty.

W drugiej części spotkania ze specjalnie przygotowanym programem artystycznym wystąpili uczniowie gimnazjum. Po występie młodzieży głos zabrał Ksiądz Biskup. Podzielił się ze zgromadzonymi dobrym słowem, pobłogosławił i wręczył pamiątkowe obrazki.

Po południu Ks. Biskup odwiedził dwie rodziny naszej Parafii, a także udał się z wizytą do chorych.

O godzinie 16.45 miało miejsce spotkanie Biskupa z poszczególnymi grupami działającymi w naszej parafii, na którym członkowie przedstawili historię oraz obecny etap rozwoju poszczególnej z grup.

O godzinie 18.00 ksiądz Biskup odprawił uroczystą Eucharystię, koncelebrowaną przez księży z dekanatu rzeszowskiego, w czasie której, wygłosił Słowo Boże i udzielił również sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii.

Zwieńczeniem wieczornej uroczystości były słowa podziękowania oraz kwiaty, które nasi parafianie złożyli na ręce swojego Pasterza.

Składamy serdeczne podziękowania Jego Ekscelencji Biskupowi Edwardowi Białogłowskiemu za ten czas spędzony w naszej Parafii, za Pasterskie Słowo i Błogosławieństwo.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w galerii zdjęć.