27. 03. 2016                                            OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.   Raz jeszcze bardzo serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy przyczynili się do przygotowania Liturgii Triduum Paschalnego. Dziękuję tym, którzy adorowali Pana Jezusa: Różom Różańcowym, młodzieży i dzieciom – niech Pan wysłucha ich modlitw. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom, którzy w Wielkim Poście składali dary w   sklepach dla potrzebujących z naszej parafii jak również członkom naszej  Parafialnej Caritas, którzy tę akcję przeprowadzili i złożone dary przekazali potrzebującym.

2.   Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę i zaangażowanie oraz za ofiarę 150 zł. O podjęcie tej posługi w następnym tygodniu proszę rodziny: Mierzwa, Mierzwa, Kania, Gilarski i Sowa.  

3.   Różaniec przed sumą 3 kwietnia poprowadzi Róża pani Edyty Więcek.

4.   Od wtorku Msze św. w tygodniu o godz. 18.00

5.   W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zapraszam do uczestnictwa i przedstawiania swoich intencji.

6.   W czwartek o godz. 18.00 w kościele pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie odbędzie się ostatnie spotkanie przedpielgrzymkowe, dla tych którzy udają się na pielgrzymkę do Rzymu. Do najbliższej niedzieli można się jeszcze zapisywać na naszą pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie.

7.   Osoby, które chcą uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży i przyłączyć się do grupy organizowanej przez nasz dekanat, mogą to uczynić poprzez zgłoszenie w naszej parafii. Szczegóły dotyczące zapisów, różnych wariantów czy pakietów można znaleźć na naszej stronie internetowej. Serdecznie zachęcam i zapraszam chętnych do kontaktu ze mną.

8.   I Piątek miesiąca – Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 i adoracja do godz. 18.00. Od godz. 16.30 możliwość spowiedzi.

9.   I Sobota miesiąca – Na Mszę św. sobotnią szczególnie zapraszam Róże Różańcowe. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

10.   II Niedziela Wielkanocna, Niedziela Miłosierdzia Bożego. Nasz Odpust Parafialny. Msze św. jak w każdą niedzielę. Uroczysta Suma o godz. 10.30, której przewodniczył będzie ks. Józef Kula. Wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczniemy 72. Tydzień Miłosierdzia. Tego dnia po wszystkich mszach świętych dzieci ze Szkolnego Koła Caritas i członkowie Parafialnego Zespołu Caritas  będą zbierać datki do puszek, które zostaną  przeznaczone na potrzeby Caritas Diecezjalnej. Przy okazji, z racji Roku Miłosierdzia, można się będzie zaopatrzyć w Misericordinę – polecaną przez papieża Franciszka.

11.   W poniedziałek, 4 kwietnia obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam szczególnie tych, którzy chcieliby podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

  

Intencje mszalne (29 marca – 3 kwietnia):

      

wtorek (29 marca) – godz. 18.00: 

     + Emilia Jałówka – int. od Czesławy Gaweł

 

środa (30 marca) – godz. 18.00:

     + Józef Gaweł

 

czwartek (31 marca) – godz. 18.00:

     + Kazimierz Ząbek – int. od siostry Anieli

 

     – piątek (1 kwietnia) – godz. 18.00:

     + Stefania i Walenty Palczowscy

 

sobota (2 kwietnia) – godz. 18.00:

     + Cecylia Urban – w 1 rocz. śmierci – int. od syna z żoną

 

     – niedziela (3 kwietnia):

     7.30  –   + Jan i Maria
10.30  –  1) w int. parafian; 2) + Stanisław, Józef i Maria

14.00  –  W int. Pauliny – o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia – z okazji urodzin