W ramach przygotowań duchowych do Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie, 11 marca 2016r. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Łukawcu odbyło się dekanalne spotkanie młodzieży.

Spotkanie rozpoczęło się o 19.30 adoracją Najświętszego Sakramentu, którą poprowadził oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działający przy parafii w Łukawcu.

Następnie pod przewodnictwem księdza Marcina Duplagi rozważaliśmy stacje Drogi Krzyżowej, starając się zrozumieć i uświadomić sobie ogrom miłości Chrystusa wyrażonej przez Jego Mękę.

Kolejnym punktem spotkania była Eucharystia. Słowo Boże do zebranych skierował diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Krzysztof Golas.

Oprawę muzyczną zapewniła schola pod przewodnictwem Pana Michała Bieleckiego, która pomogła wielbić Pana przez wspólny śpiew.

Po modlitwie był też czas na przygotowany przez parafian poczęstunek oraz  indywidualne rozmowy.

Składamy serdeczne podziękowania dla księży z naszego dekanatu – Rzeszów Północ, którzy wraz z młodzieżą przybyli na to spotkanie, a wśród nich ks. dziekan Waldemar Dopart, ks. Jerzy Kowal, ks. Marcin Pokrywka.

Dziękujemy także każdej i każdemu z Was, którzy odpowiedzieliście na zaproszenie Jezusa do wspólnej modlitwy. Ufamy, że dzięki takim spotkaniom coraz więcej osób odpowie również na zaproszenie do udziału w najbliższych Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w galerii zdjęć.