13. 03. 2016                                       OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

1.      Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę i zaangażowanie oraz za ofiarę 150 zł. O podjęcie tej posługi w następnym tygodniu proszę rodziny: Pasternak, Czekajski, Bernacka, Rząsa, Szalacha.  

2.      Różaniec przed sumą 20 marca poprowadzi Róża pani Zofii Komorowskiej.

3.      Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania i przebiegu wizytacji ks. Biskupa w naszej parafii. Dziękuję Dyrekcji ZS Szkół w Łukawcu, wszystkim grupom parafialnym na czele z Radą Duszpasterską, OSP w Łukawcu, Paniom z KGW, Zespołowi „Łukawianie”, pani Agnieszce Rogala za dekorację, rodzinom, z którymi spotkał się ks. Bp za serdeczne przyjęcie.

4.      Dziękuję Paniom z Caritas Parafialnej z Akcji Katolickiej za pomoc w podjęciu młodzieży podczas Dekanalnego Spotkania Młodzieży w naszej parafii.

5.      W poniedziałek Msze św. o godz. 8.00 i 18.00 i spowiedź rekolekcyjna – od 9.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00.

6.      W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zapraszam do uczestnictwa i przedstawiania swoich intencji.

7.      W związku ze spowiedziami w dekanacie w czwartek i sobotę Msza św. rano o godz. 8.00.

8.      W piątek, a jest to trzeci piątek miesiąca, zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00, po niej Nowenna do Miłosierdzia Bożego i Nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprowadzone po drodze w stronę Domu Kultury Golonkówka. Pierwsza stacja będzie na schodach kościoła, ostatnia przy krzyżu misyjnym. Zapraszam WSZYSTKICH. Krzyż pomiędzy stacjami będą nieść różne grupy i stany: Róże Różańcowe, sportowcy, Akcja Katolicka, Caritas, Rada Parafialna, Koło Gospodyń, Zespół „Łukawianie”Służba Liturgiczna, Dzieci Misyjne, Oaza Dzieci Bożych, KSM, ojcowie, matki. Szczególnie zapraszam Strażaków. Proszę ich o kierowanie ruchem i o asystę krzyża. Rozważania Drogi Krzyżowej przygotowuje nasza parafialna Akcja Katolicka – bardzo im za to dziękuję. Rozważania do poszczególnych stacji zostaną rozdane przedstawicielom poszczególnych grup. Po rozważaniu ta grupa, której przedstawiciel czytał rozważanie, poniesie krzyż do następnej stacji. Bardzo proszę aby zabrać ze sobą ŚWIECE.

9.      Serdecznie zapraszam na spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO w najbliższą sobotę 19 marca o godz. 19.00. Zaproszenie to kieruję do każdego, kto chce wspólnie rozważać Słowo Boże. Wszystkich, którzy będą chcieli uczestniczyć w spotkaniu proszę, by wzięli ze sobą Pismo Święte.

10. W sobotę o godz. 15.00 spotkanie ministrantów i lektorów.

11. Następna niedziela to Niedziela Palmowa. Na Mszach św. poświęcenie palm, a przed sumą  uroczysta procesja z palmami. Zapraszam na nią wszystkich, a szczególnie wszystkie dzieci. Niedziela Palmowa to również Niedziela Męki Pańskiej, wprowadzająca nas w czas Wielkiego Tygodnia. Jest to również III niedziela miesiąca – w naszej parafii składka inwestycyjna. W perspektywie mamy utwardzenie placu postojowego – z góry składam serdeczne Bóg Zapłać za ofiarność.

12. Przez najbliższy tydzień zbierać będziemy stare, nieużywane już świece, które zostaną użyte do produkcji nowego paschału. Mogą to być wszystkiego rodzaju świece woskowe i parafinowe z wyjątkiem zniczy. Pojemnik na te świece pojawi się w przedsionku.

13. Bardzo proszę zelatorów poszczególnych Róż Różańcowych o kontakt ze mną po Mszy św.

14. Urząd Gminy w Trzebownisku informuje, że w dniu 17 marca 2016 r. obok Domu Ludowego (Golonkówka) i obok Domu Ludowego w Łukawcu Dolnym odbędzie się zbiórka odpadów problemowych. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.  

15. W przedsionku wykładane są czasopisma katolickie, które nie zostały wcześniej rozkupione. Można je zabierać do domu i czytać. Można złożyć dowolną ofiarę. 

16. W niedzielę, 13 marca, przeżywamy Święto Papieskie – trzecią rocznicę wyboru Ojca Świętego Franciszka. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji Ojca Świętego

17. Dom Diecezjalny Tabor, Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Miriam, Fundacja Charismata im. św. Pawła Apostoła oraz Męska Grupa zapraszają na 5. Męskie rekolekcje w dniach 14 – 16 marca o godz. 20.00 w auli DD Tabor. Konferencje wygłosi Marcin Jakimowicz. W dniach 14 – 16 marca o godz. 18.00 w kaplicy DD Tabor odbędą się rekolekcje dla kobiet. Konferencje wygłosi Marcin Jakimowicz.

18. Zapraszamy w piątek, 18 marca na Ekstremalną Drogę. Rozpoczęcie w rzeszowskiej Farze Mszą św. o godz. 20.00, po niej wyjście grup w kierunkach: Dukla, Czudec, Leżajsk, Mielec, Borek Stary, Krosno. Informacje i zgłoszenia na stronie www: www.edk.org.pl oraz w domu katechetycznym parafii Farnej w dniu wyjścia.

19. Duszpasterstwo młodzieży i Koło Studenckie KSM przy Uniwersytecie Rzeszowskim zapraszają na „Rzeszowską dobrą nockę” pt. „Zapukaj w niemalowane” w środę, 16 marca w kościele Świętego Krzyża (ul. 3 Maja) od godziny 19.30. W programie: katechezy, kolacja, adoracja krzyża i Eucharystia.

20. W piątek, 18 marca, o godz. 18.30 w kościele farnym w Rzeszowie odbędzie się „Koncert Pasyjny w wykonaniu Chóru Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zapraszamy.

21. W Niedzielę Palmową, 20 marca, o godzinie 17.00 w Parku Maryi przy Sanktuarium w Niechobrzu odbędzie się druga edycja Misterium Męki Pańskiej. W zeszłorocznym Misterium, odgrywanym przez 60 aktorów, zebrało około 1350 widzów. https://www.youtube.com/watch?v=-mNdm3x8ZbA. Zapraszamy indywidualnie, można również zorganizować wspólny wyjazd autokarowy.

 

 

Intencje mszalne (14 marca – 20 marca):

             

poniedziałek (14 marca) – godz. 17.00: 

  1) + Emilia Jałówka – int. od wnuczki Joanny z rodziną; 2) + Genowefa Tomaka – poza parafią (29);

 

wtorek (15 marca) – godz. 17.00: 

  1) + Stanisława i Stanisław; 2) + Genowefa Tomaka – poza parafią (30) – zakończenie;

 
środa (16 marca) – godz. 17.00:

+ Andrzej Szuberla – w rocznicę śmierci;

 

czwartek (17 marca) – godz. 8.00:

  + Józef Chmiel – int. od syna z żoną;

 

piątek (18 marca) – godz. 18.00:

  + Marek Miś – w rocznicę śmierci;

 

sobota (19 marca) – godz. 8.00:

  + Józefa, Adolf i Józef;

 

niedziela (20 marca):
  7.30  –   W int. parafian
  10.30  –  + Józef Więcek

  14.00  –  + Maria Noga – w 2 rocz. śmierci.