1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę i zaangażowanie oraz za ofiarę 180 zł. O podjęcie tej posługi w następnym tygodniu proszę rodziny: Kuźniar, Poźniak i 3 rodziny Michałek.  

2. Różaniec przed sumą 6 marca poprowadzi Róża pani Janiny Drzał.

3.      W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zapraszam do przedstawiania swoich intencji, abyśmy mogli je wspólnie omadlać.

4.      I Czwartek miesiąca i nasza modlitwa w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne. Wszystkich zapraszam na Mszę św. o godz. 17.00 a w szczególności kandydatów do bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie przed Uroczystością Bierzmowania.

5.     W czwartek rozpoczynają się Rekolekcje Szkolne w naszym Zespole Szkół. Potrwają one do soboty. Rekolekcje poprowadzi ks. Rafał Flak

6.      W czwartek o godz. 18.00 w kościele pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie odbędzie się pierwsze spotkanie przedpielgrzymkowe dla tych, którzy 13 kwietnia wybierają się na pielgrzymkę do Rzymu .

7.      I Piątek miesiąca – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 15.30. O 17.00 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. Po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość prywatnej adoracji do godz. 20.00. O godz. 20.00 drugie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

8.      W sobotę wizyta u chorych od godz. 9.00. Na Mszę św. sobotnią szczególnie zapraszam Róże Różańcowe. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.  W sobotę, o godz. 15.00 odbędzie się zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów. Obecność obowiązkowa.

9.      Nabożeństwo Gorzkich Żali – w niedziele o godz. 14.00. Po nim Msza św.

10. Od 1 marca  Caritas parafialna rozpocznie zbiórkę  dla potrzebujących Rodzin z naszej  parafii. W wyznaczonych sklepach zostaną wystawione kosze na żywność i środki chemiczne. Złożone dary zostaną przekazane potrzebującym w ramach pomocy przedświątecznej. Od 6 marca rozpocznie się sprzedaż baranków w cenie 5 zł, palm i kartek świątecznych.

11. We wtorek, 8 marca, w Dzień Kobiet, jak zwykle będziemy pamiętać w modlitwie o wszystkich kobietach,  ale tego roku będzie to także dla naszej parafii dzień wizyty ks. Biskupa. Odwiedzi nas ks. Bp Edward Białogłowski. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 8.00, na którą ks. Biskup zaprasza wszystkich, którzy nie będą mogli uczestniczyć we Mszy św. wieczorem, a w szczególności wszystkich członków Róż Różańcowych. Od godz. 9.30 – wizyta w Zespole Szkół w Łukawcu. Na godz. 16.45 ks. Biskup zaprasza do kościoła na spotkanie członków wszystkich działających przy parafii grup duszpasterskich, dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych: Oaza, KSM, LSO, Caritas, Akcja Katolicka, Rada Duszpasterska oraz rodziców kapłanów pochodzących z naszej parafii. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. pontyfikalna połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania 13 młodym członkom naszej parafii. Na tę Mszę św. zapraszam wszystkich i wszystkie grupy działające na terenie naszej parafii: OSP z pocztem sztandarowym, Koło Gospodyń Wiejskich, Zespół Łukawianie. Zapraszam na naszą wspólną modlitwę i dziękczynienie Bogu za dar parafii w naszej miejscowości.

12. We wtorek, 1 marca, przeżywać będziemy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Zapraszamy w tym dniu na Mszę św., do kościoła Farnego w Rzeszowie na godz. 10.30, a po niej na uroczystości patriotyczne pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych, przy al. Cieplińskiego.

13. W piątek, 4 marca, przeżywać będziemy imieniny Księdza Biskupa Kazimierza Górnego.  Zachęcamy do modlitwy w tych dniach w Jego intencji. Ks. Biskup odprawi Mszę św. w bazylice OO. Bernardynów w czwartek, 3 marca, o godz. 18.30, a po niej będzie możliwość złożenia życzeń Solenizantowi w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym. Zapraszamy do udziału kapłanów i wiernych świeckich. Informujemy równocześnie, że we wtorek 23 lutego, Ks. Biskup Kazimierz Górny został w Krakowie odznaczony medalem „Bene Merenti” – Zasłużony dla Polskiego Towarzystwa Teologicznego. Gratulujemy Ks. Biskupowi.

14. W dniach 14 – 16 marca o godz. 18.00 w kaplicy DD Tabor odbędą się rekolekcje dla kobiet. Konferencje wygłosi Marcin Jakimowicz.

 

15. Zapraszamy w piątek, 18 marca na Ekstremalną Drogę. Rozpoczęcie w Farze Mszą św. o godz. 20.00, po niej wyjście grup w kierunkach: Dukla, Czudec, Leżajsk, Mielec, Borek Stary, Krosno. Informacje i zgłoszenia na stronie www: www.edk.org.pl oraz w domu katechetycznym parafii Farnej w dniu wyjścia.

 

Intencje mszalne (29 lutego – 6 marca):

           

poniedziałek (29 lutego) – godz. 17.00: 

          1) + Cecylia Urban – int. od rodziny Kuźniarów; 2) + Genowefa Tomaka – poza parafią (15)

 

wtorek (1 marca) – godz. 17.00: 

          1) +Stanisław, Maria, Kazimierz – int. od Krzysztofa; 2) + Genowefa Tomaka – poza parafią (16)

         
środa (2 marca) – godz. 17.00:

1) +Maria i Fabian Wiercioch – w rocz. śmierci Marii; 2) + Genowefa Tomaka – poza parafią (17)

 

czwartek (3 marca) – godz. 17.00:

          1) O błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Magdy i Artura; 2) + Genowefa Tomaka – poza parafią (18)

 

piątek (4 marca) – godz. 17.00:

          1) +Kazimierz Bieniek; 2) + Genowefa Tomaka – poza parafią (19)

 

sobota (5 marca) – godz. 17.00:

          1) W int. Kazimierza Nowaka, z okazji imienin, w int. jego rodziny – o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia; 2) + Genowefa Tomaka – poza parafią (20)

 

niedziela (6 marca):
          7.30  –   1) +Stanisława i Franciszek Śliz; 2) + Genowefa Tomaka – greg. (21)  – poza parafią.
          10.30  –  +Stanisław Osetek – int. od chrześnicy Beaty z rodziną;
 

          14.00  –  W int. parafian;