14. 02. 2016 – OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę i zaangażowanie oraz za ofiarę. O podjęcie tej posługi w następnym tygodniu proszę rodziny: Miś, Gancarz, Kluz, Miś, Hazik.  

2. Różaniec przed sumą 14 lutego poprowadzi Róża pani Zofii Jankowskiej.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia

4. W czwartek Msza św. o godz. 8.00. 

5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Okresie Wielkiego Postu w każdy piątek o godz. 17.00. Po Drodze Krzyżowej Msza św. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość prywatnej adoracji do godz. 20.00. O godz. 20.00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej prowadzone przez młodzież. Na to drugie nabożeństwo zapraszam szczególnie młodzież i osoby pracujące. Nabożeństwo Gorzkich Żali – każdej niedzieli Wielkiego Postu o godz. 14.00. Po nim Msza św. 

6. W tym tygodniu przypada III piątek i III sobota miesiąca – zapraszam do modlitwy w Nowennie do Miłosierdzia  Bożego i do św. Jana Pawła II. Następna niedziela to III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna. Zakończyliśmy remont zakrystii, klatki schodowej i adaptację starej kotłowni. Nie wszystkie prace zostały jeszcze wypłacone, dlatego proszę i jednocześnie dziękuję za ofiarność. Dziękuję Paniom z Akcji Katolickiej, które podjęły się poremontowego sprzątania. 

7. Parafialny Zespół Caritas dziękuje wszystkim, którzy bardzo serdecznie przyjęli w swych domach członków Caritas, którzy odwiedzali chorych naszych parafian z okazji Dnia Chorego. 

8. W drugą niedzielę  Wielkiego Postu – Niedzielę „Ad Gentes”, 21 marca, przeżywać będziemy Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. 

9. Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie zaprasza na dzień skupienia mający na celu pomoc w rozeznaniu powołania kapłańskiego. Spotkanie to odbędzie się w niedzielę 21 lutego 2016 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie (ul. Witolda 11 a), w godzinach 10.00-15.00. Taki dzień skupienia jest bardzo dobrą okazją do wstępnego zapoznania się z Seminarium, rozmowy z księżmi w nim posługującymi oraz z klerykami. Prosimy księży duszpasterzy o promocję tego zaproszenia oraz ewentualną pomoc w dotarciu do Seminarium.

10. W dniach 21 – 25.02.2016 w Domu Rekolekcyjnym bł. Karoliny w Rzeszowie – Przybyszówce odbędzie się zimowisko połączone ze szkoleniem START KSM  – „FaceBOG” – czyli o Internecie po Bożemu – zajęcia komputerowe, kręgle, kulig, jazda konna, fitness, wyjście na basen i salę gimnastyczną. – koszt 119 zł. Zgłoszenia: biuro KSM, tel. 606 230 803. Należy zabrać: śpiwór, strój sportowy i kąpielowy, ciepłe ubranie na kulig, Pismo św.

11. Parafia Garnizonowa w Rzeszowie  wraz z żołnierzami 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie organizują Nocną Drogę Krzyżową. Droga Krzyżowa rozpoczyna się 25 lutego Mszą świętą w Kościele Garnizonowym o godz. 18.00, a zakończy w Sanktuarium Matki Bożej  w Czudcu około godz. 8.00 rano 26 lutego. Całość trasy wynosi 43 km. Na drogę powrotną zapewniony jest autokar. Serdecznie zapraszamy na drogę wszystkich o bardzo dobrej kondycji fizycznej. Zapisy w zakrystii parafii garnizonowej oraz internetowo.

12. Wielkopostny Dzień Skupienia dla Organistów, odbędzie się 27 lutego 2016 r. w budynku Instytutu Teologiczno- Pastoralnego w Rzeszowie. Początek godz. 10.00 zakończenie ok. 13.00. Podczas dnia skupienia wykład na temat Śpiewów w okresie Wielkiego Postu wygłosi ks. dr Tomasz Hryniak z Przemyśla. Serdecznie zapraszamy.

13. Ogłoszenie Sołtysa wsi Łukawiec: 21 lutego (niedziela) o godz. 16.30 (jest to drugi termin) w Domu Strażaka odbędzie się Zebranie Wiejskie, na którym między innymi zostanie przedstawione sprawozdanie z realizacji budżetu w roku 2015 i uchwalenie budżetu sołectwa na rok 2016. Zapraszam do udziału w zebraniu. 

 

Intencje mszalne (15 lutego – 21 lutego):

           

poniedziałek (15 lutego) – godz. 17.00: 

          1) + Cecylia Urban – int. od sąsiadów: Anieli i Romana; 2) Początek Mszy św. gregoriańskich w int. + Genowefy Tomaka – poza parafią (1)

 

wtorek (16 lutego) – godz. 17.00: 

          1) + Irena Chmiel – w 10 rocz. śmierci; 2) + Genowefa Tomaka – poza parafią (2)

         
środa (17 lutego) – godz. 17.00:

1)+ Janina Kogut – w 1 rocz. śmierci; 2) + Genowefa Tomaka – poza parafią (3)

 

czwartek (18 lutego) – godz. 8.00:

          1) + Janina Bieniek – int. od córki z mężem; 2) + Genowefa Tomaka – poza parafią (4)

 

piątek (19 lutego) – godz. 17.00:

          1) W 1 rocz. urodzin Łucji – o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia – int. od dziadków; 2) + Genowefa Tomaka – poza parafią (5)

 

sobota (20 lutego) – godz. 17.00:

          1) +Stefania i Józef Lech; 2) + Genowefa Tomaka – poza parafią (6)

 

niedziela (21 lutego):
          7.30  –   1) W int. parafian; 2) + Genowefa Tomaka – greg. (7)
          10.30  –  1) + Antonina i Jan Pokrzywa; 2) O szczęśliwe rozwiązanie dla Agnieszki;

          14.00  –  +Ewa Stopa;