11 lutego bieżącego roku, w dzień wspomnienia Matki Bożej z Lourdes obchodziliśmy kolejny Światowy Dzień Chorego.

„Zawierzmy się Jezusowi Miłosiernemu jak Maryja: Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie”[J 2,5]”, to temat tegorocznego papieskiego orędzia Światowego Dnia Chorego, które bardzo dobrze wpisuje się w obchody Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia.

Sługa Boży św. Jan Paweł II pragnął, aby ten Dzień był okazją do refleksji nad tajemnicą cierpienia, a przede wszystkim aby uwrażliwiał nasze wspólnoty i społeczeństwa na chorych braci i siostry. Jeżeli każdy człowiek jest naszym bratem, to zwłaszcza słaby, cierpiący i potrzebujący opieki musi znaleźć się w centrum naszej uwagi, aby nikt nie czuł się zapomniany lub odrzucony.

Z racji Światowego Dnia Chorego została odprawiona Msza Święta dla chorych z naszej parafii, której przewodniczył ks. proboszcz Marek Chorzępa. W homilii przybliżył zgromadzonym tajemnicę cierpienia. Udzielił także wiernym sakramentu namaszczenia chorych, który jest umocnieniem i nadzieją, że Chrystus, któremu ufają, obdarzy ich zdrowiem i potrzebnymi łaskami, a także pobłogosławił Najświętszym Sakramentem.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w galerii zdjęć.