1.      Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę i zaangażowanie oraz za zakupione kwiaty. O podjęcie tej posługi w następnym tygodniu proszę rodziny: Dragan, Pustelak, Hajduk, Komorowski i Miś.  

2.      Różaniec przed sumą 14 lutego poprowadzi Róża pana Stanisława Chmiela.

3.     W środę, 10 lutego rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu – czas przygotowania przez modlitwę, pokutę i jałmużnę do Świat Paschalnych. W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły.

4.     Msze św. w Środę Popielcową o godz. 8.00 i o 18.00, a po niej Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Składka na tacę tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby Katolickiego  Radia Via – jest to zaległa zbiórka z jesieni, kiedy zamiast na radio zbieraliśmy ofiary na pogorzelców.

5.     Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Okresie Wielkiego Postu w każdy piątek o godz. 17.00. Po Drodze Krzyżowej Msza św. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość prywatnej adoracji do godz. 20.00. O godz. 20.00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej prowadzone przez młodzież. Na to drugie nabożeństwo zapraszam szczególnie młodzież i osoby pracujące.

6.     Nabożeństwo Gorzkich Żali – każdej niedzieli Wielkiego Postu o godz. 14.00. Po nim Msza św.

7.     W czwartek – 11 lutego – będziemy obchodzić XXIV Światowy Dzień Chorego.  Centralna uroczystość odbędzie się  w Bazylice OO. Bernardynów o godz. 9.00. Eucharystii będzie przewodniczył Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. Tego dnia zapraszam chorych również do naszego kościoła parafialnego na godz. 17.00, na Mszę św., podczas której udzielę Sakramentu Namaszczenia Chorych i na nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem z modlitwą w intencji chorych. Z okazji Światowego Dnia Chorego członkowie naszej parafialnej Caritas w sobotę będą chcieli odwiedzić osoby chore, które nie mogą już chodzić do kościoła oraz inne osoby starsze czy chore, które będą sobie tego życzyć, w ich domach.

8.     W czwartek na spotkanie po Mszy św. zapraszam kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z kl. III gim.

9.     W sobotę na godz. 16.00 zapraszam na zbiórkę wszystkich ministrantów i lektorów, na Mszę św., natomiast, i spotkanie po niej, zapraszam członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej. 

10. Szkoła bez religii zmienia się w szkołę ateistyczną i ateizującą – napisali biskupi z Prezydium KEP w komunikacie z dn. 2 lutego br. dotyczącym nauczania religii w szkole.

11. W dniach 7– 13 lutego będziemy przeżywać 49. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

12. W piątek,  12 lutego o godz. 18.00 odbędzie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Rzeszowa. Rozpoczęcie pod Krzyżem Ofiar Stalinizmu na placu Śreniawitów, obok Zamku, Następnie przejdziemy ul. Szopena, Aleją Lubomirskich, 3 Maja, przez Plac Farny i ul. Sokoła do kościoła OO. Bernardynów, gdzie na zakończenie zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Księdza  Biskupa (kapłanów zapraszamy do koncelebry). Zapraszamy wszystkich do udziału, prosimy przynieść świece.

13. W  dniach od 12 – 14 lutego br. w Domu Rekolekcyjnym Bł. Karoliny w Rzeszowie-Przybyszówce odbędzie się spotkanie formacyjne dla zastępowych I-go stopnia KSM. Zapraszamy do udziału młodzież, która ukończyła 16. rok życia. Również w tych dniach odbędą się  warsztaty dla muzycznych. Zapraszamy młodzież, która chce się uczyć grać na instrumentach muzycznych i tych, którzy chcą się uczyć śpiewać. Należy zabrać ze sobą instrument muzyczny, Pismo św. oraz śpiwór. Rozpoczęcie w piątek o godz. 17.00, zakończenie w niedzielę obiadem. Zgłoszenia: Ks. Paweł Tomoń  – tel. 17 8512 051, 604 051 775  lub Zarząd KSM tel. 606 230 803

14. W drugą niedzielę  Wielkiego Postu – Niedzielę „Ad Gentes”, 14 marca, przeżywać będziemy Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.

 

 

 

Intencje mszalne (8 lutego – 14 lutego):

           

poniedziałek (8 lutego) – godz. 17.00: 

          + Antonina Głowiak – od rodziny Korbeckich z Chmielnika;

 

wtorek (9 lutego) – godz. 17.00

          + Maria – w rocz. śmierci;

         
środa (10 lutego):

Godz. 8.00 – + Antonina Głowiak – od Elżbiety Tomasik z rodziną;

Godz. 18.00 – + Jacek Gaweł – int. od Marii i Bronisławy;

 

czwartek (11 lutego) – godz. 17.00:

          + Zbigniew Grzesik – w 4 rocz. śmierci;

 

piątek (12 lutego) – godz. 17.00:

          + Genowefa Tomaka – od córki Emilii z rodziną;

 

sobota (13 lutego) – godz. 17.00:

          W int. Iwony i Bogdana w 20 rocz. ślubu – o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia.  

 

niedziela (14 lutego):
          7.30  –   W int. parafian
          10.30  –  1) + Tadeusz – w 4 rocz. śmierci; 2) + Genowefa i Michał Tomaka;

          14.00  –  O pełnienie woli Bożej;