OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.      Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę i zaangażowanie oraz za ofiarę 150 zł. O podjęcie tej posługi w następnym tygodniu proszę rodziny: Ruszała, Sądowski, Grata, Szubart, Bożek.  

2.      Różaniec przed sumą 7 lutego poprowadzi Róża pani Józefy Miś.

3.      We wtorek (2 lutego) Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej.  Msze św. o godz. 8.00 i o godz. 17.00. Na każdej poświęcenie świec – gromnic. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego – składka na tacę przeznaczona na klasztory kontemplacyjne w naszej diecezji. Na Mszę św. o godz. 17.00 szczególnie zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich Rodziców. Zostaną im wręczone poświęcone modlitewniki.

4.      W środę Msza św. i nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do udziału i przedstawiania własnych intencji. Na Mszę św. zapraszam młodzież III kl. Gim.,  która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania i ich Rodziców. Zostaną im wręczone poświęcone krzyże i modlitewniki. Po Mszy św. spotkanie weryfikujące z ks. Dziekanem.

5.      W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca lutego.

W czwartek (4 lutego) na Mszy św. pamiętać będziemy o kapłanach, którzy nam posługują i posługiwali, którym winni jesteśmy wdzięczność, o kapłanach pochodzących z naszej parafii i modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek (5 lutego) o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i możliwość prywatnej adoracji. Od godz. 15.30 – możliwość skorzystania z sakramentu pojednania – zapraszam szczególnie, gdyż będzie to również możliwość spowiedzi na rozpoczęcie Wielkiego Postu.

W sobotę (6 lutego) wizyta u chorych od godz. 9.00. Na sobotnią Mszę św. zapraszam szczególnie Róże Różańcowe – po Mszy zmiana tajemnic różańcowych. Na spotkanie po sobotniej Mszy św. zapraszam członków Parafialnej Caritas i Akcji Katolickiej.

W sobotę na godz. 16.00 zapraszam na spotkanie ministrantów i lektorów

6.      Przypominam i zachęcam do wspólnego pielgrzymowania: do Rzymu (13-19 kwietnia); do Chorwacji z pobytem w Medjugorie (25.06. – 1.07). Szczegółowy program w naszej gablocie i na naszej stronie internetowej.   

7.      W dniach 5 – 7 lutego w Domu Diecezjalnym Tabor w Rzeszowie  odbędzie się prowadzony przez Szkołę Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI  Kurs Nowe Życie. Jest to podstawowy Kurs ewangelizacyjny przekazujący Kerygmat. Jest to szansa na nawiązanie lub odnowienie osobistej więzi z Jezusem Chrystusem  i Kościołem. Zapisy: www.sne.rzeszow.pl 

8.      W  dniach od 12 – 14.02.2016 r. w Domu Rekolekcyjnym Bł. Karoliny w Rzeszowie-Przybyszówce odbędzie się spotkanie formacyjne dla zastępowych I-go stopnia KSM. Zapraszamy do udziału młodzież, która ukończyła 16. rok życia. Również w tych dniach odbędą się  warsztaty dla muzycznych. Zapraszamy młodzież, która chce się uczyć grać na instrumentach muzycznych i tych, którzy chcą się uczyć śpiewać. Należy zabrać ze sobą instrument muzyczny, Pismo św. oraz śpiwór. Rozpoczęcie w piątek o godz. 17.00, zakończenie w niedzielę obiadem. Zgłoszenia: Ks. Paweł Tomoń  – tel. 17 8512 051, 604 051 775  lub Zarząd KSM tel. 606 230 803

9.      Serdecznie zapraszamy młodzież w wieku 14-17 lat, członków i sympatyków Ruchu Światło-Życie do udziału w Oazie Ewangelizacji w Diecezji Rzeszowskiej, która rozpocznie się w niedzielę 14 lutego (zjazd do godziny 17:30), a zakończy się w piątek 19 lutego 2016 r. ok. 11.00. Cena ok 200 zł. Rekolekcje będą miały miejsce w Ośrodku Rekolekcyjnym w Lipinkach niedaleko Gorlic. Zgłoszenia i więcej informacji: e-mail: mini-damian@o2.pl ; tel.: 791 386 047 do 12.02.2016 r. (piątek). Zaprasza ks. Damian Ziemba.

 

Intencje mszalne (1 lutego – 7 lutego):

           

poniedziałek (1 lutego) – godz. 17.00: 

          + Antonina Głowiak – od rodziny Wojnarowskich z Ropczyc;

 

wtorek (2 lutego): 

          Godz. 8.00 – + Antonina Głowiak – od wnuczki Agnieszki;

          Godz. 17.00 – + Maria Bieniek


środa (3 lutego) – godz. 17.00:

1) + Genowefa Tomaka – int. od córki Teresy z rodziną; 2) W int. młodzieży z naszej parafii przygotowującej się do sakramentu bierzmowania;

 

czwartek (4 lutego) – godz. 17.00:

          + Jan Noga – w 6 rocz. śmierci

 

piątek (5 lutego) – godz. 17.00:

          O Błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla rodzin: Orzech i Głowiak

 

sobota (6 lutego) – godz. 17.00:

          + Mirosław Kołodziej – w 13 rocz. śmierci.

 

niedziela (7 lutego):
          7.30  –   W int. parafian
          10.30  –  1) + Franciszek, Józefa i Stanisław Jałówka; 2) + Antonina Głowiak – od chrześniaka Kazimierza Rząsy z rodziną;

          14.00  –  Zmarli z rodzin Wierciochów i Nowaków;