Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę, której trasa wiedzie po najpiękniejszych sanktuariach Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny.

 

TERMIN PIELGRZYMKI: 25 czerwca – 1 lipca 2016

CENA:   530 zł + 150 euro

  

Program pielgrzymki

 

1. Dzień

Wyjazd z miejsca zbiórki we wczesnych godzinach  porannych. Przejazd przez Słowację, Węgry do Chorwacji. Po drodze Msza Św. w katedrze w Koszycach. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w okolicach Zagrzebia, obiadokolacja, nocleg.

2. Dzień

Po śniadaniu przejazd  do Marija Bistrica. Msza św. w największym Sanktuarium Matki Bożej w Chorwacji, modlitwa przed Cudowną Figurą Czarnej Bogurodzicy. Następnie przejazd do Vepric zwanym Chorwackim Lourdes, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Wieczorem przyjazd do Medjugorie, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3. Dzień

Po śniadaniu pobyt w Medjugorje w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju. Wejście na Górę Objawień Podbrdo lub Droga Krzyżowa na Križevac. Wieczorem Msza Św. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

4. Dzień

Po śniadaniu, przejazd do Mostaru, słynącego z ciekawej architektury i atmosfery z wpływami arabskimi. Spacer po mieście, którego głównym zabytkiem jest XVI– wieczny kamienny Stary Most. Następnie przejazd na Wodospady Kravica – jest to jedna z największych atrakcji przyrodniczych Bośni i Hercegowiny. Powrót do Medjugorje. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Wieczorem Msza Św. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5. Dzień

Po śniadaniu, przejazd do Dubrovnika, zwanego „perłą Adriatyku”. Zwiedzanie najpiękniejszego miasta Chorwacji m.in.: katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, kościół św. Błażeja (Msza św.), Pałac Wielkiej Rady, Brama Pile, Wielka Fontanna Onufrego. Wieczorem powrót do Medjugorje, obiadokolacja, nocleg.

6. Dzień

Po śniadaniu, przejazd do Sibenika, najstarszego chorwackiego miasta na wybrzeżu adriatyckim. Zwiedzanie jednej z najpiękniejszych budowli w tym kraju – katedry św. Jakuba, Msza św. Po południu przyjazd do Biogradu ( nadmorskiego kurortu), czas wolny na plażowanie i kąpiele morskie. Wieczorem wyjazd w drogę powrotną (nocny przejazd).

7. Dzień

Rano śniadanie w formie pikniku. Następnie Msza św. w Dukli. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach popołudniowych.

 

W RAMACH ODPŁATNOŚCI ORGANIZATOR ZAPEWNIA:

– Przejazd komfortowym autokarem

– 5 noclegów w hotelach *** ( pokoje 2,3 osobowe)

– 6 śniadań , 5 obiadokolacji

– Lokalnych przewodników ( Mostar, Dubrovnik )

– Opiekę pilota

– System tour guide ( słuchawki)

– Bilety wstępu

– Ubezpieczenie NW i KL 

 

INFORMACJE DODATKOWE:

Spotkania organizacyjne – dolny kościół Chrystusa Króla w Rzeszowie:

– 7 kwietnia – czwartek – 18.00 – wpłacamy po 100 euro i 100 zł.

– 12 maja     – czwartek – 18. 00 – wpłacamy po 430 zł

– 9 czerwca  – czwartek – 18.00 – wpłacamy po 50 Euro

  

Informacje i zapisy  przyjmuje

Ks. Marek Chorzępa tel. 17 7715 699

 

 

Współorganizator pielgrzymki :

Biuro Podróży
EL Holiday
ul. Ustrzycka 101 , 35-504 Rzeszów
tel/fax.: 17 863 41 22,  kom. 604 247 912