OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1.      Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę i zaangażowanie oraz za ofiarę. O podjęcie tej posługi w następnym tygodniu proszę rodziny: Bednarz, Kluz, Pawlus, Pawlus, Tomaka.  

2.      W przeszłą niedzielę przed sumą będziemy kolędować ze Scholą św. Franciszka z Terliczki. 

3.      W środę Msza św. i nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do udziału i przedstawiania własnych intencji.

4.      W czwartek na Mszę św. i spotkanie po niej zapraszam młodzież III kl. gim. przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Zapraszam na spotkanie również ich rodziców.

5.      Chciałbym zaprosić do uczestnictwa w pielgrzymkach autokarowych. Możliwości jest kilka: do Rzymu (13-19 kwietnia); do Chorwacji z pobytem w Medjugorie (25.06. – 1.07); do Sanktuariów Europy (13-25 sierpnia) i do Wambierzyc i Kotliny Kłodzkiej we wrześniu. Przez najbliższe 2 tygodnie będę zapisywał chętnych na pielgrzymkę do Rzymu. Można się już zapisywać na pielgrzymkę do Chorwacji.

6.      Dziękuję wszystkim uczestnikom Spotkania Opłatkowego Seniorów. Serdecznie dziękuję tym, którzy przyczynili się do jego zorganizowania: p. Elżbiecie Ząbek i innym nauczycielkom, które z przygotowały z dziećmi  Jasełka; dzieciom i ich rodzicom; Zespołowi „Łukawianie”; paniom z KGW; paniom i panom z Parafialnej Caritas i Parafialnej AK, na których spoczął główny ciężar przygotowań i czuwania nad przebiegiem tego naszego Spotkania. Serdeczne Bóg Zapłać.

7.      Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej. Dziś szczególnie polecam „Niedzielę”, w której znajdziemy artykuł o naszej szopce, którą wykonał p. Józef Chorzępa.

8.      W sobotę, 30 stycznia 2016 r. zapraszamy  na Noworoczne Spotkanie Opłatkowe dla KSM-owiczów, które odbędzie się w Domu Diecezjalnym „Tabor” przy ulicy Połonińskiej 25 w Rzeszowie. Program: 8.30 – przygotowanie Eucharystii, 9.00 – Eucharystia w kaplicy pod przewodnictwem Ks. Bpa Jana Wątroby.

9.      Wraz z Siostrami Sercankami pragniemy  przeżywać diecezjalne dziękczynienie za dar beatyfikacji współzałożycielki Sióstr Sercanek –  m. Klary Ludwiki Szczęsnej. Uroczystość odbędzie się w kościele Chrystusa Króla w Rzeszowie w niedzielę 31 stycznia o godz. 10.30.

 

 

Intencje mszalne (25 stycznia – 31 stycznia):

           

poniedziałek (25 stycznia) – godz. 17.00: 

          + Janina Kogut – int. od Zakładu Pogrzebowego Orkus

 

wtorek (26 stycznia)  – godz. 17.00: 

          + Władysław – w rocz. śmierci;


środa (27 stycznia) – godz. 17.00:

1)     + Stanisław, Marianna i Wiesława Jankowscy; 2) O zdrowie dla córki Renaty;

 

czwartek (28 stycznia) – godz. 17.00:

          + Ewa Stopa;

 

piątek (29 stycznia) – godz. 17.00:

          + Eugeniusz Pokrzywa;

 

sobota (30 stycznia) – godz. 17.00:

          + Maria i Stanisław Głowiak;

 

niedziela (31 stycznia):
          7.30  –   + Aniela, Jan i Katarzyna
          10.30  –  + Czesława (w 4 rocz. śmierci) i + Andrzej;

 

          14.00  –  W int. Parafian