OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1.      Dzisiaj III niedziela miesiąca – składka na tacę „inwestycyjna” – serdeczne Bóg Zapłać za ofiarność.

2.      Również dzisiaj o godz. 15.00 w Domu Strażaka odbędzie się Opłatek dla Seniorów z naszej parafii. Będziemy mogli razem uczestniczyć w jasełkach przygotowanych przez dzieci z naszej szkoły, będziemy mogli pokolędować z „Łukawianami”, będzie również zespół, który będzie nam przygrywał. Serdecznie zapraszam do przybycia.

3.      Bardzo dziękuję tym, którzy w ubiegłym tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę i zaangażowanie oraz za ofiarę. O podjęcie tej posługi w tym tygodniu proszę rodziny: Trzy rodziny Miś i dwie rodziny Głowiak.  

4.      Różaniec przed sumą 24 stycznia poprowadzi Róża pani Józefy Nowak. 

5.      W środę Msza św. i nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do udziału i przedstawiania własnych intencji. Na środową Mszę św. i wspólną modlitwę chciałbym szczególnie zaprosić wszystkie Babcie i Dziadków, ale także i wszystkie wnuki – będziemy się modlić w intencji Babć i Dziadków z racji przypadającego ich święta.

6.      W sobotę 23 stycznia Msza św. będzie rano o godz. 8.00.

7.      Zarząd OSP w Łukawcu dziękuje wszystkim mieszkańcom, którzy przyjęli Kalendarz Strażacki przekazując darowiznę na rzecz OSP. Zebrano 4 900 zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na zakup sprzętu p.poż. dla naszej jednostki. Serdeczne Bóg Zapłać wszystkim darczyńcom.

8.      Do naszej parafii przesyłane jest 5 egzemplarzy „Promyczka Dobra”, które miały swych stałych odbiorców. Roczna prenumerata wynosi 55 zł. Gdyby ktoś rezygnował z odbiory lub jeśli ktoś chciałby ten miesięcznik dla dzieci regularnie otrzymywać proszony jest o kontakt.

9.      Bardzo dziękuję tym parafianom, którzy przyjęli mnie w swoich domach podczas kolędowej wizyty duszpasterskiej. Dziękuję za wszystkie poczęstunki – także za te proponowane. Dziękuję za życzliwość i serdeczność. Dziękuję za wspólne rozmowy. Dziękuję również za ofiary składane z tej okazji – jest to dla mnie wyraz waszej wdzięczności i uznania. Serdeczne Bóg Zapłać.

10. W dniach 18- 25 stycznia przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Przeżywamy także: dzisiaj – 17 stycznia – dzień judaizmu a 26 stycznia – dzień islamu.

11. Zapraszamy na Jerycho Różańcowe w intencji Ojczyzny (24-godzinna modlitwa różańcowa w  poszczególnych parafiach). Rozpoczęcie w piątek, 22 stycznia o godz. 18.00 w Katedrze, 23 stycznia o godz. 18.00 w Szkole Sióstr Prezentek, 24 stycznia – w kościele św. Judy Tadeusza, 25 stycznia – w kościele MB Różańcowej, 26 stycznia – w kościele Chrystusa Króla, 27 stycznia – w kościele św. Mikołaja (Rzeszów – Przybyszówka); 28 stycznia – w kościele św. Rodziny. Zakończenie  w piątek, 29 stycznia br. o godz. 18.00.

12. We wtorek, 19 stycznia,  w Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego patrona naszej diecezji, w Katedrze o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa. Zapraszamy kapłanów, kapituły, zwłaszcza katedralną (w strojach chórowych),  siostry zakonne i wiernych świeckich do udziału w uroczystości. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie kapituły katedralnej (kanonicy gremialni i honorowi).

 

Intencje mszalne (18 stycznia – 24 stycznia):

           

poniedziałek (18 stycznia) – godz. 17.00: 

          + Janina Kogut – int. od sióstr Żywego Różańca róży p. Edyty Więcek

 

wtorek (19 stycznia)  – godz. 17.00: 

          + Stefan Bieniek


środa (20 stycznia) – godz. 17.00:

          + Maria i Fabian Wiercioch

 

czwartek (21 stycznia) – godz. 17.00:

          + Katarzyna i Andrzej Stróż

 

piątek (22 stycznia) – godz. 17.00:

          + Józef, Maria i Tadeusz

 

sobota (23 stycznia) – godz. 8.00:

          + Maria i + Franciszek

 

niedziela (24 stycznia):
          7.30  –   + Zenona Rząsa
          10.30  –  1) +Janina i Michał; 2) + Janina Kogut – int. od sióstr Żywego Różańca róży p. Edyty Więcek

          14.00 –  W int. parafian