1. Bardzo dziękuję sprzątającym nasz kościół w tym tygodniu, dziękuje za ich pracę i troskę o czystość naszej świątyni oraz za ofiarę. O przygotowanie kościoła do liturgii następnego tygodnia proszę rodziny: Barszczowski, Mazur, Sadlej, Goraj i Grzesik.

2. Różaniec przed sumą 1 stycznia poprowadzi Róża pani Anieli Michałek. i 3 stycznia – Róża pani Edyty Więcek.

3. Dzisiaj, 27 grudnia, od godz. 12.00 nasze domy będą odwiedzać z kolędą dzieci z Grupy Misyjnej. Ofiary złożone z tej okazji zostaną przeznaczone na potrzeby Misji. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiarność.

4. W poniedziałek – 28 grudnia – od godz. 11.30 rozpocznę wizytę duszpasterską zwaną kolędą. W tym roku zastukam do drzwi domów z połowy naszej parafii. Rozpocznę od początku Łukawca od strony Terliczki, po obu stronach i zamierzam dojść do Golonkówki, do Nowego Osiedla. Gdyby ktoś z drugiej części parafii życzyłby sobie wizyty kolędowej (np. z chęcią poświęcenia nowego domu), możemy na taką wizytę się umówić. Porządek kolędy w tym tygodniu:
Poniedziałek (28 grudnia) – od godz. 11.30 – od pana Romana Dzioban do pana Pawła Porady
Wtorek (29 grudnia) – od godz. 9.00 – od pani Moniki Rzewniś do pana Andrzeja Sobolewskiego
Środa (30 grudnia) – od godz. 9.00 – od pana Adama Miś do pani Agnieszki Nowak
Sobota (2 stycznia) – od godz. 9.00 – od pana Jacka Moskwy do pana Roberta Korbeckiego
Poniedziałek (4 stycznia) – od godz. 16.00 – od pana Andrzeja Porady do pana Tomasza Paśkiewicza;

7. W związku z wizytą kolędową nastąpią zmiany w godzinach Mszy św.: w poniedziałek i wtorek Msza św. o godz. 8.00; w środę o godz. 18.00 i w czwartek (w Sylwestra) o godz. 16.00 i w sobotę (2 stycznia) o godz. 18.00;

8. I piątek miesiąca – Nowy Rok – Uroczystość Maryi Bożej Rodzicielki. Msze św. jak w każdą niedzielę.

9. I Sobota miesiąca – 2 stycznia – Msza św. o godz. 18.00 – zapraszam na nią szczególnie Róże Różańcowe. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

Na zakończenie chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, byśmy mogli przeżywać nasze parafialne Święta w pięknej scenerii. 
Dziękuję panom Andrzejowi Pudło i Wiesławowi Gorajowi, którzy w tym roku ofiarowali choinki do naszego kościoła, a także tym którzy je stawiali: panom Bogdanowi Noga, Wiesławowi Porada i Mateuszowi Głowiakowi. Dziękuję Pani Agnieszce Rogali i członkom Parafialnej Akcji Katolickiej, którzy zadbali o wystój kościoła. Dziękuję dzieciom i ich rodzicom, którzy przygotowali ozdoby choinkowe. 
Młodzieży z KSM-u za poprowadzony przed Pasterką program słowno-muzyczny. 
Dziękuję Panu Józefowi i Jackowi Chorzępom za ustawienie Szopki, która niezmiennie zachwyca tych najmłodszych i tych starszych. 
Dziękuję wszystkim członkom Parafialnej Caritas, którzy zaangażowali się w rozprowadzenie świec wigilijnych i zajęli się rozdziałem artykułów żywnościowych dla potrzebujących rodzin. Dziękuję tym, którzy tymi darami zechcieli się podzielić z innymi przy okazji przedświątecznych zakupów. Dziękuję właścicielom sklepów, którzy tę zbiórkę umożliwili. 
Dziękuję Panu Kościelnemu, Panu Organiście i Liturgicznej Służbie Ołtarza… 
Dziękuję każdemu za najmniejsze nawet dobro, które pomogło nam radośnie przeżywać te Święta. Niech obok naszej wdzięczności Bóg wynagrodzi to im swym błogosławieństwem.

Intencje mszalne (28 grudnia – 3 stycznia):

– poniedziałek (28 grudnia) – godz. 8.00: 
+ Franciszek Noga

– wtorek (29 grudnia) – godz. 8.00: 
+ Maria Głowiak – int. od wnuka Rafała

– środa (30 grudnia) – godz. 18.00:
W 15 rocznicę ślubu Doroty i Andrzeja – dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia

– czwartek (31 grudnia) – godz. 16.00:
1) W int. zmarłych z rodzin Grocholskich i Iwińskich; 2) + Maria Głowiak – int. od kuzynki Marii Panek

– piątek (1 stycznia): 
7.30 – +Elżbieta Gancarz – int. od sąsiadki Ewy Puc z mężem
10.30 – 1) W int. Parafian; 2) + Maria Głowiak – int. od synowej Ewy z dziećmi;
14.00 – +Bolesław i Janina Duda;

– sobota (2 stycznia) – godz. 18.00:
+ Maria, Franciszek, Ignacy Tomaka

– niedziela (3 stycznia):
7.30 – + Józef Michałek
10.30 – 1) + Maria – w 8 rocz. śmierci; 2) + Genowefa Tomaka – z okazji imienin;
14.00 – W int. parafian